Aylık 519 TL taksitle 2+1 daire satışları rekor kırıyor! TOKİ Aralık daire satışları başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Aylık 519 TL taksitle 2+1 daire satışları rekor kırıyor! TOKİ Aralık daire satışları başlıyor

FİNANS

22 Aralık 2020 Salı 13:02:51

Son Güncelleme: 22/12/2020 13:03:04

Aylık 519 TL taksitle 2+1 daire satışları rekor kırıyor! TOKİ Aralık daire satışları başlıyor

Toplu Konut İdaresi(TOKİ) 2020 Aralık ayı içerisinde satışa sunacağı konutların duyurusunu gerçekleştirdi. Toplamda 5 farklı ilde 2+1 daire satışları gerçekleştirilecek. Yüzde 10 peşinat şartıyla aylık 519 TL taksit fırsatından yararlanarak sizde konut sahibi olabilirsiniz. Koşulları sağlayan kişiler başvurularını Ziraat Bankası ya da Halkbank üzerinden kolayca gerçekleştirebilecekler.

TOKİ’nin Aralık ayı için konut satış listeleri ve başvuru süreci devam ediyor olan  açık satış konut satışları belli oldu. Bu satışlar içinde 5 farklı il için 2+1 oda sayısına sahip daire satışı yapılacağı açıklandı. 2+1 olan konutların  tamamı alt gelir grubu dediğimiz kısıma satılacak. Ödemeler ise %10 peşinat ve geri kalan tutarın ise minimum 120 maksimum ise 240 ay vade seçeneği sunulacak.

Ev almayı planlayan vatandaşlar için Aralık ayı döneminde düşük olan taksit tutarları ile TOKİ konut satışları bulunuyor.  Yayımlanmaya devam eden ilanlar kapsamında ise  TOKİ başkanlığa alt gelir grubunda 2+1 daireler, hem orta gelir grubu için 3+1  ve 4+1 odaya sahip daireler hem de iş yeri satışı yapıyor. TOKİ tarafından yapılıyor olan bu konut satışları içerisinden alt gelir grubu olarak nitelenen grup için yayımlananları derledik.

TOKİ ARALIK 2020 KONUT SATIŞLARI

TOKİ Başkanlığı’nın açıkladığı listeye göre kurum Karabük, Kütahya, Denizli, Tokat ve Bursa’da illerine alt gelir grubu olarak sayılananlar için evler satışa sunulacak. Bu projelerde yer alan satılacak konut sayısı ve minimum taksit tutarı listeleri şu şekilde;

 1. Tokat’ın Merkez Dedeli Mahallesi TOKİ projesinin 8 tane 2+1 konut satışı yapılacak. Minimum taksit tutarı ise  691 Türk Lirasıdır.
 2. Karabük’ün Merkez Belen Mahallesi TOKİ projesinde ise 385 tane  2+1 odalı konut satışı yapılacak. Minimum  taksit tutarı 716 Türk Lirasıdır.
 3. Kütahya’nın Dumlupınar İlçesi TOKİ projesinde ise 79 tane 2+1 konut satışa sunulacak. En düşük taksit tutarı ise 531 Türk Lirasıdır.
 4. Denizli’nin Çardak İlçesinde TOKİ projesinde 10 tane olmak üzere 2+1 konut satışı yapılacak. Minimum taksit tutarı ise 524 Türk Lirasıdır.
 5. Bursa’nın Orhangazi İlçesi TOKİ projesinde ise 44 tane 2+1 odalı konut satışı yapılacak. En düşük taksit tutarı ise 519 Türk Lirası.

TOKİ Başkanlığı’nın açıklamış olduğu listede bulunan konutlardan almak isteyen vatandaşların öncelikle alt gelir grubundan konut almak için talep ediliyor olan başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu koşulları sağlayan aileler ardından Ziraat Bankası veya Halkbank şubelerinden kolay bir şekilde başvurularını yapabilecekler.

ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞI ŞARTLARI NELERDİR?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Projenin bulunduğu il, ilçe sınırları içerisinde 1 seneden az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması ya da projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,
 • Daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması gerekiyor ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi almamış olması gerekiyor.
 • Kendisine ya da eşine ve/veya velayeti altında bulunan çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı ve kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün ya da müstakil bir evin olmaması gerekmektedir.
 • Başvuru yapmış olduğu tarihten itibaren 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Eşi vefat etmiş çocukları olan kadınlar için yaş şartı aranmıyor.
 • Aylık hane halkı gelirinin toplamının, maksimum net 5.500 Türk Lirası olması gerekiyor.
 • Bir hane halkı için sadece bir kişinin başvuru yapmış olması gerekmektedir. Bu başvuru şartlarını sağlayan aileler başvurularını bulundukları iller için yapabilirler

Sizde düşük taksitlerle ev sahibi olmak istiyorsanız TOKİ Aralık ayı konut satışlarına anında başvuru yapabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı