Asgari ücretle çalışanlara müjde! Devletten 2.868 TL teşvik ödemesi yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Asgari ücretle çalışanlara müjde! Devletten 2.868 TL teşvik ödemesi yapılacak

FİNANS

17 Ağustos 2020 Pazartesi 22:12:28

Son Güncelleme: 17/08/2020 20:07:27

Asgari ücretle çalışanlara müjde! Devletten 2.868 TL teşvik ödemesi yapılacak

Koronavirüs sonrasında devlet destek ödemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımıza devlet 2 bin 868 lira tutarında teşvik ödemesi yapacak.

Korona virüs salgını döneminde vatandaşa birçok yardım ve teşvik ödemesi yapan hükumet,yeni bir teşviğe daha adım attı. 28 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararla birlikte, asgari ücretle çalışan vatandaşlara devlet tarafından 2 bin 868 lira teşvik ödemesi yapılacak. İşte 2020 asgari ücretli teşvik ödemesi ile ilgili tüm detaylar…

28 Temmuz 2020 tarihinde, Resmi Gazetede yayımlanan kanunla birlikte, 2020 yıl sonuna kadar, asgari ücretli işçilere yeni bir teşvik ödemesi hayata geçirildi. Devlet, asgari ücretli çalışanlara 2020 yıl sonuna kadar 2 bin 868 liralık teşvik ödemesi yapacak.  yayımlanan kanun kapsamında asgari ücretli işçiler için 2020 yıl sonuna kadar ödenecek olan yeni bir teşvik ödemesi daha hayata geçirilmiş oldu.

İşverenlerin ve çalışanlar tarafından merakla beklenen yasa çıktı. Üç ay boyunca; normal çalışma düzenine geçme şartıyla, kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği alan işyerlerinin sosyal güvenlik primleri devler tarafından karşılanacak. Yani asgari ücretli bir çalışana toplam 2.868 lira teşvik ödemesi yapılacak.

ASGARİ ÜCRET TEŞVİĞİNDEN YARARLANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Asgari ücret teşviğinden yararlanmak isteyen işverenlerin, kısa çalışma döneminden çıkarak normal çalışma düzenine geçmesi gerekmektedir. Normal çalışma düzenine geçen işverenler, devlet tarafından verilecek asgari ücretli teşvik ödemesi almaya hak kazanacak. Ağustos ayında normal çalışma düzenine geçen ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanan işverenler, Eylül ayından itibaren, Kasım ayına kadar yani 3 ay boyunca prim teşviği almaya hak kazanmış olacak.İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak olan asgari ücretli teşvik ödemesinden ücretsiz izin uygulamasını bitiren işyerleri de yararlanabilecek.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR İÇİN AYLIK 956 TL DESTEK PARASI DEVLET TARAFINDAN ÖDENECEK

Asgari ücretli teşvik ödemesi kapsamında, devlet tarafından aylık en fazla 956 liralık ödeme yapılacak. Eylül ve Kasım ayları arasında yapılacak olan teşvik ödemesinin, 3 aylık toplamı 2 bin 868 lira olacak. Koronavirüs nedeniyle işyeri faaliyetleri tamamen durdurulmuşsa tam teşvik ödemesi yapılacak. Fakat, işyeri tarafından bir ay içinde sadece 15 günlük kısa çalışma ödeneği alınmışsa, işyerinin alacağı prim teşviki de 15 gün üzerinden hesaplanacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı