Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Mazot ve benzin litre fiyatına rekor zam geldi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Mazot ve benzin litre fiyatına rekor zam geldi

FİNANS

25 Kasım 2020 Çarşamba 14:47:54

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Mazot ve benzin litre fiyatına rekor zam geldi

Geçen hafta mazot ve benzin fiyatlarına ardı ardına zam yapılmasının ardından küçük bir indirim yapılmış ve bu araç sahiplerini tatmin etmemişti. Dolar kurunda yaşanan fiyat değişikliği sonrasında EPGİS tarihi zamma imza attı. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatlarına büyük zam yapıldı.

Benzine rekor zam geldi? Benzin fiyatları ne kadar oldu? Brent petrol fiyatları son 10 ayın zirvesine oturdu. Yeni zam yolda! Dolar ve brent petrol artarken benzin ne kadar oldu? En son yapılan değişimde ise benzine 32 kuruşluk bir indirim yapılmıştı. Fakat son dakika haberlerine göre benzin için bir zam daha yolda. Peki benzine ne kadar zam olacak? İstanbul, Ankara ve İzmir için benzinin litre fiyatı ne kadar olacak? İşte ayrıntılar;

Korona virüs salgını ve yaşanan gelişmeler gerek küresel piyasaları gerekse hayatımızın her alanını etkilemeye devam ediyor. Salgının başlamasıyla birlikte petrole talep düşmüş ve brent petrolde tarihin en düşük seviyelerine gerilemişti. Fakat olum aşı haberleri ile yükselen brent petrol son 10 ayın rekorunu kırdı. Hal böyle olunca da zam haberleri de gecikmedi.

Milyonları üzen haber! Akaryakıt fiyatlarına bir zam haberi daha geldi! Sık sık değişen akaryakıt fiyatlarına ise yine bir zam daha geldi! Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren haberin detayları ise haberimizde;

Küresel piyasalarda petrolün değeri her geçen gün değişiyor. Ülkemizde kullanılan akaryakıt fiyatları da bu değişimlerden payını alıyor. Yapılan son dakikaaçıklamasına göre ise akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir zam daha yapıldı. İşte tüm ayrıntılar;

BÜYÜK ZAM YOLDA

Sektör tarafından yapılan açıklamalara göre bu gece yarısından geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatında 37 kuruş zam geldi.

Sektörün ileri gelenleri tarafından paylaşılan bilgilere göre yapılacak zam ise bu geceden itibaren pompa fiyatlarına yansıtılacak. Litre başına ise benzinin 37 kuruş zam yapılacak. Brent petrol fiyatları, küresel anlamda gelen olumlu aşı haberleri ile birlikte yükselmeye devam ediyor. Brent petroldeki bu küresel yükseliş ve dolar kurunda yaşanan artış birleşince ise vatandaşa zam olarak yansıyor.

7 LİRAYI GEÇECEK

Benzinin litre başına fiyatı ise yeni gelen zamlarla birlikte 7 Türk lirası bandının aşacak.

PETROL FİYATLARINDA ARTIŞ SÜRÜYOR

Petrol fiyatları ise Amerikan ham petrol stoklarında artışlara karşın aşı haberleri birlikte yakıt talebinin artacağı senaryosuyla son 4 gündür yükselmeye devam ediyor.

Brent petrolün varil fiyatı ise %4 oranında yükselmesinin ardından bugün 48 dolar bandını da geçti. Ham petrol ise 45 dolar seviyesini aştı.

BENZİNE REKOR ZAM

Akaryakıt temsilcileri tarafından yapılan son açıklama göre ise benzinin litre başına yapılacak olan 37 kuruşluk zam bu geceden itibaren pompa fiyatlarına yansıtılacak. En son yapılan indirim se 16 Kasım da olmuştu. O tarihte ise hem dolar kurunda düşüş hem de brent petrol fiyatlarında geri çekiliş vardı. 32 kuruşluk indirim müjdesi de haliyle vatandaşı oldukça sevindirmişti.

YENİ FİYATLAR

Gelen yeni zam ile birlikte benzinin litre fiyatları da 7 Türk lirası bandını geçti. İşte 3 büyük şehir için benzin litre başına fiyatları;

Metropol İstanbul’da benzin 6,71 Türk lirasından 7,08 Türk lirasına yükselecek

Başkent Ankara’da ise fiyatlar 6,65 bandından 7,02 seviyesine çıkacak

Son olarak İzmir’de ise pompa fiyatları 6,65 Türk lirasından 7,02 Türk lirasına çıkacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı