Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortalarında yeni dönem başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortalarında yeni dönem başlıyor

FİNANS

13 Ağustos 2020 Perşembe 21:12:39

Son Güncelleme: 13/08/2020 18:39:20

Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortalarında yeni dönem başlıyor

Tüm araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası için önemli gelişmeler yaşandı. Covid-19 salgını sonrasında devlet desteklerine araç trafik sigortası da dahil oldu. Önümüzdeki dönem için araç sigorta fiyatlarında önemli değişiklikler yapılacak.

Araç sahipleri için büyük önem taşıyan zorunlu trafik sigortasını trafiğe çıkan her araç yaptırmak zorundadır.Salgın nedeniyle trafik sigortalarına indirim yapılacağı haberi tüm araç sahiplerini sevindirdi. Geçtiğimiz yıl trafik sigortasına 1000 lira verilirken, bu sene yapılan indirim sayesinde en fazla 500-600 lira ödenecek.

Trafik Karayolları Kanunu’nun 2918 sayılı kanununa göre düzenlenen trafik sigortası, tercihe bağlı bir sigorta değildir. Tüm araç sahipleri tarafından yapılması zorunludur. Devlet, araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortasını yaptırıp yaptırmadığını kontrol etmektedir.

Geçtiğimiz yıl 1000 lira olan trafik sigortasına indirim yapılacağı haberi alındı. Özellikle bazı şirketler, iyi sürücülere büyük indirimler yapıyor. Bu sene trafik sigortasına en fazla 500-600 TL ödenecektir.

KOVID-19 NEDENİYLE İNDİRİM YAPILIYOR

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 Türkiye’yi de çoğu konuda etkiledi. Buyıl,salgın olduğu için arabaların kullanılmaktan kaçınması nedeniyle geçmiş yıllara oranla araç hasar sayısında gözle görülür bir düşüş gözlemlendi.Pandemi sebebiyle mümkün olduğunca evlerinde kalan insanlar, trafik sigortalarının hasar sayısında ciddi bir azalışa neden oldu.

Sektörün canlanması ve insanların sigortasız kalmaması içinşirketler farklı kampanyalara adım attı. Aracı düzgün kullanan ve herhangi bir kaza yapmayan sürücülere trafik sigortalarında indirim yapılacak. Dikkatli bir şekilde araç kullanan sürücüler, trafik sigortasını 1000 lira yerine en fazla 500-600 lira olarak ödeyecekler.

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı; yaptığı açıklamada, sigorta sektörünün, Kovid-19 nedeniyle önlem alan sektörlerin arasında olduğunu belirtti. Alınan önlemler kapsamında, öncelikli olarak trafik sigortalarının taksit sayısı artırıldı. Sigorta şirketleri, insanların evde kalıp araçlarını kullanmaması nedeniyle kar açıklamaya başladı. Edilen karlar nedeniyle trafik sigortası ve kaskoda indirimler yapılmasına karar verildi.

Turusan Bağcı; bu dönemde iyi sürücü olmanın önemli olduğunu vurguladı. Önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanan bu kampanya kapsamında, iyi sürücüler trafik sigortalarına daha az para ödeyecekler.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI NEDİR?

Araç sahiplerinin yapmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir. Trafik sigortasında; araç sahibinin kaza sırasındaki hasarları karşılanmaz, karşı tarafın hasar ve tazminat gerektiren kayıplarıkarşılanır. Trafik sigortası yaptırmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır.Yapılan denetlemeler esnasında trafik sigortası yaptırmadığı tespit edilen sürücülere ceza verilmektedir. Trafik sigortasının zamanı dolan ve yenilemeyen araçlar trafikten men edilir. Bununla birliktekişinin aracı bağlanır veşubelerin otoparklarına götürülür. Araçlar, trafik sigortası yapılana kadar otoparkta bekletilir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı