Apple küçülmeye gidiyor! Toplamda 11 mağaza kapanacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Apple küçülmeye gidiyor! Toplamda 11 mağaza kapanacak

FİNANS

23 Haziran 2020 Salı 00:16:11

Apple küçülmeye gidiyor! Toplamda 11 mağaza kapanacak

Dünya genelinde yaşanan pandemi sonrasında ekonomik küçülmeler devam ediyor. Dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Apple, koronavirüs salgını sonrasında 11 mağazasını kapatacağını açıkladı. Son yaşanan gelişmeler sonrasında Apple hisseleri yüzde 0.5 değer kaybına uğramıştı.

Dev marka Apple 4 eyalette olan mağazalarını yeniden kapatma kararı aldı. Firma korona virüs nedeniyle tedbir amaçları birçok eyalette ve farklı ülkeler de mağazalarını kapatmıştı. Önlem alınarak açılan mağazaların ise tekrar kapanacağı duyuruldu.

TOPLAM 11 MAĞAZA

Amerika Birleşik Devletlerin de korona virüse bağlı vakaların artması sebebiyle dev marka Apple dört eyalette açmış olduğu mağazaları yeniden kapatacağını duyurdu. Bahsi geçen 4 eyalet ise Florida, Arizona, Güney Carolina ve Kuzey Carolina. Bu eyaletler de toplam 11 Apple mağazası tekrar kapandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonominin yeniden açılmasına dair atılan adımlarla birlikte günlük vaka sayıları hızla tırmanışa geçti. Bu hızlı vaka artış sayısı ise ülke içinde tekrar tedirginlik yaratırken, dev firmalar ise yeni önlemler almaya başladı. İlk ve sert önlemler alan markalardan biri ise Apple oldu.

Dev firma Apple vaka sayılarının hızlıca arttığı özellikle dört eyalette (Florida, Arizona, Güneş Carolina ve Kuzey Carolina) bulunan 11 mağazasının tekrar kapatacağını duyurdu. Dev markanın yaptığı bu açıkla ile birlikte ise şirketin hisseleri %0,5 değer kaybına uğradı.

SIKI TEDBİRLERLE AÇILMIŞTI

Dev şirket mayıs ayının sonunda ilk adım olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan sadece 100 mağazasını açmıştı. Önlemler ise oldukça sıkıydı. Yeniden açılan mağazalara sadece belli sayıda kişi alımı olmuş, girişte müşterilerin ateşleri ölçülmüştü. Bunun yanı sıra açılan Apple mağazalarında maske takma zorunluluğu vardı ve ürünlerin sık arayla dezenfekte edilmekteydi. Alınan bu sıkı tedbirlerle birlikte mağazalarının açan Apple’ın perakende şefi daha önce yaptığı açıklamalar da mağazalara dair alınacak tüm kararların yerel vakalara bağlı olduğunu belirtmiş ve yerel şartlara göre tedbir amaçlı mağazaların tekrar kapanacağını belirtmişti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ise korona virüsüne bağlı vakar 2 milyon 29 bini geçmiş durumda. Yine son verilere göre vaka sayısı yüksek olmasına rağmen iyileşen hasta sayısı sadece 707 bin, bu oran ise vaka sayılarının yarısına bile eş değer vaziyette değil. Ülkede vaka sayılarına bağlı ölüm oranı ise 121 bin.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı