Antalya yabancı turistin gözdesi! Sayıları 1 milyon 300 bini aştı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Antalya yabancı turistin gözdesi! Sayıları 1 milyon 300 bini aştı

FİNANS

30 Eylül 2020 Çarşamba 21:12:35

Son Güncelleme: 30/09/2020 21:23:32

Antalya yabancı turistin gözdesi! Sayıları 1 milyon 300 bini aştı

Turizm Antalya tekrardan canlanmaya başladı ve yurt dışından 3 günde 510 uçak geldiği kaydedildi. Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol yaptığı açıklama da yurtdışından 3 gün gibi kısa süre içerisinde 510 uçağın ve 100 bin yolcunun geldiğini aktardı. Varol, rakamlarının çok önemli olduğunu dış hatlarda 1 milyon 300 bin kişinin yıl başından bu yana Antalya’ya geldiğini fakat bu oranın yarısının sadece ağustos döneminde gerçekleştiğini söyledi.

Varol ise yaptığı açıklamalar da özellikle Rusya seferlerinin başlamasıyla yoğunluğun arttığını dile getirdi.

Korona virüs salgının nedeniyle küresel anlamda uçak seyahatleri durma noktasına gelmişti. Birçok ülke sınırlarını kapatmış ve turist alımını da durdurmuştu. Fakat normalleşme sürecine geçişle birlikte de sınırlar yavaş yavaş açılmaya başlanmış ve turistler de tekrar gelmişti. Bu dönemde ise en büyük hasarı şüphesiz turizm üzerinden geçinen ülkeler aldı. Fakat yönetici Deniz Varol, uçuşların açılmasıyla birlikte Rusya’da ilk seferde Antalya ilimize 7 farklı şehirden uçuş gerçekleştiğini söyledi ve bu sayının git gide arttığını bildirdi.

Varol sözlerine havalimanın sadece Rusya’da değil 31 farklı ülkeden de yolcu aldığını ve gelen turist sayısında da uçak sayısında da artış yaşandığını söyledi.

Varol aynı zamanda Rusya, Almanya, Ukrayna, İngiltere gibi önemli noktalar dışında Arnavutluk, Makedonya gibi farklı yerlerden de uçuşlar geçekleştiğini bunların da Antalya’nın güvenli turizm bölgesi olduğunu bir kanıtı olduğunu vurguladı.

“YABANCI TURİST SAYISI 1 MİLYON 300 BİNİ GEÇTİ”

Varol aynı zaman da sevindirici haberler vererek, nisan, mayıs ve haziran dönemlerinde süre gelen sessizliğin sona erdiğini yolcu ve uçak sayısının her geçen gün arttığını belirtti.

2019 yılında ise daha fazla yolcu ve uçağın geldiğini belirten Varol, salgın sürecinde bu rakamların da oldukça önemli olduğunu anlattı.

“UKRAYNA PAZARINDA SEVİNDİRİCİ BÜYÜME”

Antalya havalimanı genel müdürlerinden yine bir tanesi olan Bilgihan Yılmaz ise normalleşme süreciyle birlikte havalimanındaki haraketliliğin artmaya başladığını aktardı.

Yılmaz, iç hatlarda 2019 yılında meydana gelen oranın %60’ına kadar olan kısmına ulaşıldığını günde 50 uçağın geldiğini ve durumu düşününce bu oranların sevindirici olduğunu belirtti.

Bilgihan Yılmaz, 10 Ağustos tarihinde Rusya’dan direk seferlerin tekrar başlamasıyla birlikte haraketliliğinde arttığını ifade etti ve 2019 yılına göre dış hatlarda da %35 %40 oranında denge yakaladıklarını söyledi. Yılmaz, Rusya’dan uçuşların başlamasıyla ciddi artışlar yaşandığını dile getirdi.

Yılmaz aynı zaman Rus ve Ukraynalı turistler de artış olduğunu ve 2019 yılının aynı dönemlerine bakıldığında sevindirici bir tablo olduğunu belirtti.

Ayrıca Bilgihan Yılmaz, Almanya pazarı hakkında da değerlendirmeler de bulunarak %15 seviyelerinde olduğunu söyledi.

“DIŞ HATLARDA GÜNDE 200 UÇAK İNİYOR”

Yılmaz, havalimanın özellikle hafta sonlarında dış hatlar da bir yoğunluk yaşandığını günde yaklaşık 200 uçak geldiğini ve aşağı yukarı aynı sayıda uçağında döndüğünü söyledi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı