Ankara Çankaya'da 80 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ankara Çankaya’da 80 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olabilirsiniz

FİNANS

1 Ekim 2020 Perşembe 21:12:57

Son Güncelleme: 01/10/2020 21:15:08

Ankara Çankaya’da 80 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olabilirsiniz

Milli Emlak Dairesi Başkanlıkları yaptığı duyuruda Ankara Çankaya’da bulunan konutların satışa çıkarılacağını bildirdi. Toplamda 129 konutun satışa çıkacağı, 2+1 ve 3+1 ev seçeneklerinin bulunduğu bildirildi. Ev için belirlenen ekspertiz tutarı ise 80 bin lira. Sizde Ankara’nın merkezinde uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz.

Kamu lojman satışları hız kesmeden devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında ekspertiz işlemleri ise tamamlanan kamu konutları ihale ilanları için Milli Emlak Dairesi Başkanlıkları üzerinden ilanlar yayımlanıyor ve satışları vatandaşlara böylece duyurulabiliyor. İşte lojman satışlarının son hali,durumu ve yayımlanan yeni satış ilanları ile ihale duyuruları…

Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından 129 adet kamu konutu için yeni bir satış ilanında bulunuldu.

80 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARLA EV SAHİBİ OLMA FIRSATI!

Yayımlanan ilan içeriğinde en düşük konut fiyatı 80 bin lira olarak belirleniyorken Ankara Çankaya ilçesinde bulunan toplam 129 adet kamu konutu ihale yöntemi ile satışa sunuldu. Satışa verilen konutlar birbirinden için farklı fiyatlar belirlenirken en uygun fiyatlı kamu lojmanı satış fiyatı ise şöyle ; 65 Metrekare olan ve 2+1 olan bir ev için belirlenen fiyat ise 80 bin TL oldu. Yapılan açıklamalarda Ankara İli için Çankaya İlçesinde bulunan ve yukarıda niteliklerde bulunan taşınmazların yani kamu konutları ; karşılarında belirtilen tarih ve saatlerde Anıt Emlak Müdürlüğünce Sağlık Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No: 9 Defterdarlık Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonu Çankaya/ANKARA adresinde oluşturulacak Komisyon’un huzurunda; 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı satış ihalesi yapılacaktır” sözleri ile 5 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan ihalede ilk teklif açma işlemi 13:15 saati itibari ile başlayacağı duyuruldu.

KAMU LOJMAN SATIŞLARI İÇİN İSE İÇERİSİNDE OTURAN MEMURA ÖNCELİK VERİLECEK, KAMU GÖREVLİSİNİN ALMADIĞI LOJMANLAR VATANDAŞA SATIŞA SUNULACAK!

Lojmanlarda öncelik ise içerisinde oturan hak sahibine tanınacak. Ancak kamu lojmanında oturan hak sahibinin bu hakkı istememesi ile konutu satın almak istemediğini belirtmesi durumunda lojman ihaleye sunulacak ve en yüksek teklifi veren kişiye lojman satılacak. Belirlenen satış fiyatı peşin olarak ödenebileceği gibi en az dörtte birlik kısmı peşin kalanı ise en fazla 24 ay taksitle ödeme imkanı sunulacak. Kamu konutu satış bedeli için ise lojman kredisi veren bankalar üzerinden konut kredisi çekmek isteyen kişilerin , kredi onayı almaları halinde bu yazıyı kuruma ibraz etmeleri gerekmektedir.

KORONOVİRÜS’TEN DOLAYI İHALEDE BULUNMAK İSTEYENLER İÇİN HES KODU ALMALARI ZORUNLU TUTULACAK!

Korana virüsten sonra alınan kararlar kapsamında ihaleye katılmak isteyen kişi veya kurumların mutlaka HES kodu almaları ve bu kodu salona girişte göstermeleri gereklidir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı