Amerika ekonomisinde son durum! Amerika'da neler yaşanıyor?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Amerika ekonomisinde son durum! Amerika’da neler yaşanıyor?

FİNANS

27 Haziran 2020 Cumartesi 18:55:39

Amerika ekonomisinde son durum! Amerika’da neler yaşanıyor?

Amerika, koronavirüs salgını sonrasında en büyük darbeyi alan ülkelerin başında geliyor. Günlük vaka sayısı 44 bini bulurken, ekonomi durma noktasına geldi. Amerikan borsalarında ise sert düşüşler devam ediyor. Bu gidişle Covid-19 Amerika’nın sonu olabilir.

Çin’debaşlayan korona virüsünün Amerika’yaulaşmasıyla birlikte Amerika virüsün yeni merek noktası haline gelmişti. Amerikan ekonomisi etkilenmiş boralar da sert düşüler meydana gelmiş ve dahası da ülke genelinde işsizlik gibi ciddi problemler yükselmişti. Kısa sürede kapanana Amerika ise fazla dayanamamış ve yeniden açılmaya geçmişti. Fakat Amerika’da vakalar rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Şimdi ise gündemde ülkenin tamamen kapanması var.

Amerika da korona virüsü vakalarının tekrar yükselişe geçmesi yetkilileri ve halkı korkutmuş durumda. İlk açılmalardan birini gerçekleştiren Teksas eyaleti tekrar kapanma kararı alırkenFlorida eyaletinde de barlarda içki satışı yasaklandı. Miami eyaletinde plaj ve sahillere yasaklar getirildi bunun yanı sıra aynı zaman borsada sert düşüşler de yaşandı.

Amerika’da vakalar atmaya devam ederken ülke içinde sınırlı olsa da yasaklar tekrar getirilmeye başlandı. Ekonomisi virüs nedeniyle sarsılan Amerika’da ekonomik anlamda da adım adım yasaklar getiriliyor. Ülkenin güney ve batı eyaletlerinde vaka sayılarının artışı ise hükümeti korkutmuş durumda. Anlık olarak ülkenin bu kısımlarında günlük vaka sayısı 44 bini geçmiş durumda. Güney eyaletlerinden biri olan Teksas’ta vali emriyle barlar tekrar kapatılırken kalabalık gruplara da yasak gelmiş durumda. Teksas da görülen günlük vaka sayısı 5 bini geçmiş durumda, son açıklama göre ise yine vali emriyle eyalette restoranlar kapatılmasa bile yarı kapasiteyle devam edeceği açıklandı.

EK Önlemler Gelecek

Florida’ da 8 bin 92 vaka sayısı ile rekor kırılmıştı bu vaka artışından sonra ise barlarda içki satışı yasaklanırken vali tarafından yapılan açıklama da ek önlemlerin de getirileceğini belirtti. San Franscisco’da ise 29 Haziran da tekrar açılma ön görülmekteydi fakat artan vaka sayılarından sonra bu planlanmalarında ileri bir tarihe alındığı basına duyuruldu.

Borsalar da düşüşler devam ediyor

Güney ve batı eyaletleri Amerika’da ekonomik olarak açılmanın ilk yaşandığı eyaletlerdendi fakat uzmanlara göre bu durumAmerika ekonomisini olumsuz yönde etkiledi. Vaka sayılarındaki artış büyük bir belirsizliği beraberinde getirirken aynı zamanda tüketicilerin ve yatırımcıların da güvenlerini azaltmış durumda. Amerika hisse senetleri ise dünpiyasaya %2’yi aşan set düşüler görüldü.

Tam Karantina Olabilir

Amerika da korona virüsüne karşı kurulan heyette ve Beyaz Sarayda kurulan korona virüsüne karşı kurulda yer alan Anthony Fauci bazı eyaletlerde tekrar kapanmanın olabileceğini ve bu kapanmanıntam bir ekonomik kapanma olarak uygulanabileceğini açıkladı. Tam karantina uygulamasının tepki çekebileceğinin farkında olduklarını belirten Anthony yine de bu seçeneğin de masa daolduğunu belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı