Albayrak açıklama yaptı 3510 TL maaş ödemesi duyurusu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Albayrak açıklama yaptı 3510 TL maaş ödemesi duyurusu

FİNANS

29 Mayıs 2020 Cuma 18:37:06

Son Güncelleme: 29/05/2020 18:37:35

Albayrak açıklama yaptı 3510 TL maaş ödemesi duyurusu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz gün kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan çalışanlar için müjdeli haberi vermişti. İşvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılan vatandaşlarımız için ödenecek maaş belli oldu. Buna göre ücretsiz izne çıkartılan kişi toplamda 3510 TL ödeme alacak. İşte ayrıntılar..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklama yaptı. Açıklamada gündemle ilgili yorum yapıldı. Albayrak tarafından yapılan açıklamada“gündemdeki konular ile ekonomik istikrar kalkanı adımları kapsamında gelinen noktaya dair değerlendirmelerde bulunulduğu” ifadelerine yer verdi.

Bakan Albayrak konuyla ilgili Twitter hesabından bir video paylaştı. Paylaşılan videoda Maliye Bakanı Berat Albayrak Ekonomik İstikrar Kalkanı ile atılan adımlarla ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Albayrak yaptığı açıklamada “gündemdeki konular ve ekonomik istikrar kalkanı adımları kapsamında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğundan söz etti.

Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarında vurguladığı noktalar ise şöyle;

Toplam 3510 TL Ödeme

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan vatandaşlarımız ya da ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay boyunca, aylık 1170 Türk lirası maaş desteği açıklanacağını belirtti. Albayrak, kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firmanın ve 2 milyondan fazla çalışan vatandaşlar tarafından başvuruda bulunulduğunu belirtti. Bunların ise 700 bini onaylandığını da ekledi.

290 Bin Esnaf Başvuru Yaptı

25 bin liralık destek finansmanına ise 290 bin esnaf vatandaşımızın başvurulduğu belirtilirken 4 milyar 73 milyon Türklirasının da finansman olarak tahsis edildiğini açıkladı. Bireysel destek paketine ise 4 milyon 200 binden fala vatandaşımızın başvurulduğu açıklandı. Başvuranlar arasından 250 binden fazla vatandaşımıza da 1,5 milyar Türk lirası tahsis gerçekleştiğini söyledi.

İş’e devam finansmanı için 66 bin 171 firmanın başvurduğu açıklanırken, bu firmalardan 34 bin 858’inin sürecinin sonuçlandığı açıklandı. Başvuru süreci sonuçlanan firmalara ise 29 milyar 558 milyon Türk lirası tahsis edildiği belirtildi.

Ayrıca MaliyeBakan Albayrak, “Kamu bankalarının bu sıkıntılıdurumda vatandaşımızın yanında durmayı seçerken, özel bankaların takındığı bu tavır bizleri derinden üzmektedir.” İfadelerini kullandı. Bakan Albayrak ayrıca “onları da sürece davet ediyorum” diyerek özel bankalara bir mesaj gönderdi.

Kamu bankları şimdiye kadar işletmelerin 20,5 milyar liralık kredi borçlarını ötelerken, bunun yanı sıra 795 bin vatandaşın da 40,6 milyar liralık kredi borcunun ötelendiği paylaşıldı. Albayrak, küresel ticaret için farklı mekanizmaların devreye alınmasını desteklediklerini ifade etti. Albayrak paylaştığı video da son olarak şunları da ekleyerek “Bunun dışında hiçbir kurum ya da ülkeden talebimiz olmamıştır” sözlerini sonlandırdı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
4 Yorum yapıldı

4 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı