Akbank Resmen Açıkladı! Herkesi İlgilendiren Gelişme
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Akbank Resmen Açıkladı! Herkesi İlgilendiren Gelişme

FİNANS

10 Aralık 2020 Perşembe 21:40:09

Akbank Resmen Açıkladı! Herkesi İlgilendiren Gelişme

Akbank harekete geçti ve resmen duyurdu! Yüz binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Akbank dev banka hesabı bulunan bütün müşterilerine duyuruda bulundu. Akbank’tan gerçekleştirilen açıklamada uygulamada yapılan yeni güncellemeden, temassız ödemeden, yatırımda bulunan müşteriler için gelen yeniliklerden ve para transferi hizmetine ayrıntılı bir şekilde değinildi. Detaylar haberimizde sizlerle…

Akbank Mobil’de yapılan yeni güncellemeyle artık beğeniye göre ekran kisiselleştirilecek. Yatırımda bulunan müşteriler için de yenilik söz konusu. Varlıkların tamamı tek ekranda toplandı. Diğer bir taraftan Akbank’ın mesai saatlerinde de değişiklik yapıldı. Akbank harekete geçti ve yüz binlerce müşterisini yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Bütün müşterileri yakından ilgilendiren hizmetlerden bahsedildi ve gerçekleştirilen yeniliklere yönelik dev bankadan açıklama yapıldı. Geçen yıl tamamen yenilenen Akbank mobil, bugüne kadar pek çok güncelleme ile müşterilerine yeni hizmetler sunarken, bankacılık deneyimini de iyileştirmeyi sürdürüyor.

Akbank’tan gerçekleştirilen açıklamaya göre, dünyanın önde gelen tasarım kuruluşları tarafınca pek çok ödül alan Akbank Mobil, hizmetleri, akıllı altyapısı, deneyim, tasarımı ve sadeliğiyle müşterilerine sağladığı hizmeti her güncelleme ile daha da ileriye sürüklüyor.

Akbank’tan Yenilik Duyurusu

Açıklamada görüşleri bulunan Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, Akbank Mobil’i tasarlarken müşteriyi göz önüne aldıklarını ifade ederek, şunları belirtti: “Müşterilerimiz için anlamlı deneyimler oluşturmak çok önemli. Akbank Mobil’de müşterilerimiz için onlara özel bir iletişim alanı oluşturduk. Geçen yıl Eylül ayından bu yana Akbank Mobil’de müşterilerimizin büyük verisine dikkat ederek, onlar için anlamlı ve kişiselleştirilmiş içerikler oluşturuyoruz. Aylık, haftalık nakit artış özetleri, harcama iadesi bilgileri, haftalık nakit akış öngörüsü gibi akıllı ipuçları zaten uzun bir süredir müşterilerimize bu servis ile sağlıyoruz. Yeni gelen güncelleme ile beraber artık müşterilerimiz beğenilerine göre oy vererek bu alandaki içeriği daha da kişiselleştirebilecek.”

5 Farklı Yöntemle Para Transfer Etmek

Günlük bankacılık işlemlerin de müşterilere yönelik yenilikçi çözümler üretmeyi sürdürdüklerini ifade eden Yüce, müşterilerin bugün QR kod, bluetooth gibi beş farklı yöntemle para transferi gerçekleştirebildiğini ifade etti.

Temassız Ödeme

Yüce, Akbank Mobil’in müşterilerin ödeme alışkanlıklarında da farklılıklar yarattığını belirtti. POS’ta QR kod ile ödeme, faturaların OCR, QR ve barkod teknolojileri ile tanoöşamöaso, NFC özelliği ile temassız ödeme gibi hayatı kolaylaştıran pek çok fonksiyonun müşteriler tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığını belirten Yüce şu bilgileri paylaştı:

“Bunlar gibi pek çok özelliğin beraberinde işlemi gerçekleştiren müşterilerimiz için de yepyeni bir deneyim tasarısı yaptık. Müşterilerimiz bütün varlıklarını tek ekranda görüntülerken, her ürünün ayrıntılarını göz önüne alıyor ve yatırımlarının performansını yakından takip ediyor.”

%15 Oranında Arttı!

Bütün bu çalışmalarımızın sonucunun rakamlara yansıması bu yeniliklerin müşterilerimizde karşılık bulduğunu ortaya koyuyor ve bu durum bizi sevindiriyor. Yılın başından itibaren mobilden finansal işlem gerçekleştiren müşteri sayımız %15 oranında yükselirken, mobilden gerçekleştiren finansal işlem adetlerinde %62’lik bir artış meydana geldi. Yatırım alanında gerçekleştirdiğimiz yenilikler neticesinde de Akbank Mobil’den yapılan yatırım işlemleri iki katına yükseldi.”

Yüce, yeni yılda da pek çok yeniliği müşterilerin hizmetine sunarak finansal hayatlarında kolaylık sağlamayı, pratik çözümler üretmeyi ve Akbank Mobil’i geliştirmeyi sürdüreceklerini belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı