Adnan Bali kimdir? Yeni ekonomi bakanı Adnan Bali mi olacak?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Adnan Bali kimdir? Yeni ekonomi bakanı Adnan Bali mi olacak?

FİNANS

9 Kasım 2020 Pazartesi 13:02:59

Adnan Bali kimdir? Yeni ekonomi bakanı Adnan Bali mi olacak?

Adnan Bali, Berat Albayrak istifası sonrasında yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak gösterilen en güçlü isimlerden biri. Uzun yıllardır Türk Bankacılık sektöründe görev alan Adnan Bali kimdir? İstifa haberleri sonrasında öne çıkan Adnan Bali’den ise yeni ekonomi bakanı görev için açıklama geldi.

Bakan Berat Albayrağ’ın istifası sonucu AKP kanadından istifanın doğru olduğuna dair resmî açıklama gelmişti. Bu açıklamayla birlikte soru işaretleri de başladı. Herkes yeni Maliye Bakanı’nın kim olacağını merak ediyordu. Kulislerden ise Adnan Bali ismi yükseldi. Söylentilere göre Adnan Bali’nin Maliye Bakanı olacağına dair söylentiler var. Bu söylentilerin basına da yansımasından sonra Adnan Bali’den resmî açıklama geldi. Adnan Bali kimdir? Adnan Bali yeni maliye bakanı mı olacak?

ADNAN BALİ KİMDİR?

İş Bankası Genel Müdürü olarak görev alan Adnan Bali’den resmî açıklama geldi. Adnan Bali, şu an İş Bankası Genel Müdürü olarak görev yapıyor ve Maliye Bakanı Berat Albayrağ’ın istifa haberinin ardından kulislerde en çok konuşulan bir diğer isim oldu. 1962 Gaziantep doğumlu olan Bali, uzun yıllardır ülkemizdeki çeşitli bankalarda müdürlük görevini üstlenmiştir. 2011 yılından beri de aynı bankada müdür olarak görevini icra etmektedir.

Anan Bali ise basına yansıyan bu haberler ardından resmî açıklama yaptı.

İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

Adnan Bali resmî açıklamasında hakkında çıkan iddiaların doğru olmadığını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrağ’ın açıklamasının ardından hükümet kanadından ve birçok önemli isimden peş peşe açıklamalar gelmişti. Yine açıklama beklenen bir diğer önemli isim de Adnan Bali olmuştu. Berat Albayrağ’ın istifasının hemen ardından Adnan Bali’nin ismi Meclis’te konuşulmaya başlanmıştı. Adnan Bali ise bakanlık iddialarına yanıt verdi. Bu iddiaların doğru olmadığını belirten Adnan Bali gerçek olmadıklarını belirtti.

ADNAN BALİ’DEN MALİYE BAKANLIĞI GÖREVİ AÇIKLAMASI

İş Bankası Genel Müdürü olarak görev alan Adnan Bali yaptığı basın açıklamasında basına yansıyan iddialara dair açıklamalar da bulundu. Adnan Bali, öncelikle sosyal medya üzerinden herhangi bir açıklamada bulunmadığını söyledi. Ayrıca Adnan Bali, bazı sosyal medya platformlarında kendine ait açılmış sahte hesaplar olduğunu bu hesaplardan yanlış paylaşımlar yapıldığını kendisinin sadece genellikle iş amacıyla kullanılan Linkedin platformundan başka bir sosyal medya hesabı olmadığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı olarak isminin geçmesinin de doğru olmadığını iddiaların gerçekleri yansıtmadığını ifade eden Adnan Bali, henüz böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade etti.

MALİYE BAKANLI BERAT ALBAYRAK İSTİFA ETMİŞTİ

Maliye bakanı olarak görev yapan Berat Albayrağ’ın akşam saatlerinde yayınladığı istifa mesajı ile son dakika gelişmeleri ardı ardına yayımlandı. Albayrak sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklarken hem muhalefetten hem de halktan soru işaretleri yükseldi. Özellikle yeni Maliye Bakanı’nın kim olacağına dair gelişmeler yakından takip ediliyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı