6 Kasım gümüş fiyatı kaç TL? Gümüşe yatırım yapmak mantıklı mı?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

6 Kasım gümüş fiyatı kaç TL? Gümüşe yatırım yapmak mantıklı mı?

FİNANS

6 Kasım 2020 Cuma 13:20:51

Son Güncelleme: 06/11/2020 13:13:37

6 Kasım gümüş fiyatı kaç TL? Gümüşe yatırım yapmak mantıklı mı?

ABD Başkanlık seçim sürecinde değerli metaller arasında en çok fiyat artışı yaşayan gümüş oldu. Temmuz ayı itibariyle yatırımcısına yüzde 33 kar getiren gümüş, bu hafta da yatırımcısının yüzünü güldürdü. 2-6 Kasım tarihleri arasında gümüş, altına göre 3 kat daha fazla fiyat artışı yaşadı.

ABD Başkanlık Seçiminde, Joe Biden’ın öne geçmesi ve seçimi kazanma ihtimali gümüş fiyatlarını artırdı. Son dönemlerde yüzde 3 değer kazanan gümüş,altından sonra en fazla değer gören kıymetli metal olarak yatırımcısına çok yüksek miktarda kazandırmaya devam ediyor. Temmuz ayında yüzde 33,1 kar getirmesinin ardından bir yatırım aracı olarak kullanılmaya başlayan gümüş, son zamanlarda yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar “Gümüş yatırımı nasıl yapılır? Gümüş nasıl alınır? Güncel gümüş fiyatları neler? Gümüş fiyatları yükselecek mi? Gümüş fiyatları düşecek mi?” gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Sizler için gümüşle ilgili tüm merak edilenleri araştırdık. İşte tüm detaylar…

ABD’de yapılan Başkanlık Seçiminde Donald Trump ve Joe Biden arasındaki yarış piyasaları etkilemeye devam ediyor. Yeni başkan adayı Biden’ın,Trump’ın önünde olması gümüş fiyatlarında da şimdiden yansımalarını göstermeye başladı.

BİDEN GÜMÜŞ FİYATLARININ ARTMASINA NEDEN OLDU

ABD’den gelen seçim sonuçları, gümüşün ons fiyatlarında hareketlenmeyi başlattı. Yeni başkan adayı Joe Biden’ın yarışı önde götürdüğüne dair ilk verilerin açıklanmasıyla birlikte gümüş değer kazandı. Gümüş, sonuçlara dair veri akışıyla birlikte değer artışını sürdürdü ve beklentilerle birlikte yüzde 3.41 artış gösterdi. Gümüş ons başına 24.7157 dolar seviyesine yaklaştı. Seçim sonuçları altın fiyatlarını da etkiledi fakat da bu yükseliş belli bir bant aralığında yaşandı. ABD’den gelen seçim sonuçlarıyla birlikte, ons altın fiyatlarında yüzde 1’den biraz fazla yükseliş gözlemlendi.

Güncel Gümüş Fiyatı

Gümüş, 6 Kasım 2020 saat 12:37 itibariyle 6,89 liradan alınıp, 6,90 liradan satılmaktadır.

Gümüş fiyatları artacak mı?

Dünya Bankası, yaptığı açıklamada, Temmuz ve Eylül ayları arasında yüzde 50 yükselen gümüş fiyatlarının ons başına 28 doların üzerine çıktığını ifade etti.Gümüş, söz konusu dönemde son 8 yılın zirvesini yaşamıştı. Dünya Bankası, 2020 yılında gümüşün elde ettiği değeri 2021’de elde edemeyeceğini düşündüklerini ve gümüşün yüzde 14 oranında değer kaybetmesini öngördüklerini belirtti.

Gümüşe nasıl yatırım yapılır? Gümüş nasıl alınır?

  • Gümüşe yatırım yapmak için fiziksel olarak emtia satın alınabilir.
  • Piyasada işlem gören ve daha yüksek bir likidite sunan gümüş destekli Borsa YatırımFonları’na (ETF) yatırım yapabilirsiniz.
  • Gümüş vadeli işlem sözleşmeleri (VİOP) satın alınabilir.
  • En çok tercih edilen yatırım yöntemlerinden biri olan Forex piyasalarında gümüş alım/satım işlemleri gerçekleştirilebilir.
  • Gümüş madenciliği yapan şirketlerden hisse senedi satın alınabilir.
  • Gümüş hesabı açılabilir.

Gümüş hesabı açan bankalar hangileri?

Denizbank, HSBC, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Emlak Katılım bankaları gümüş hesabı açmaktadır. Sizde bu bankalardan gümüş hesabı açarak kolayca al-sat işlemleri yapabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı