5.000 TL altında geliri olanlara müjde! Tüm borçlar silinecek
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

5.000 TL altında geliri olanlara müjde! Tüm borçlar silinecek

FİNANS

25 Ekim 2020 Pazar 15:12:31

Son Güncelleme: 25/10/2020 14:25:29

5.000 TL altında geliri olanlara müjde! Tüm borçlar silinecek

Koronavirüs salgını sonrasında maddi olarak ağır darbe alan vatandaşlar için meclis harekete geçti. 5 bin TL altında geliri olan ailelerin borçlarının yapılandırılması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Milletvekili Hüseyin Kaçmaz imzasıyla meclise sunulan kanun teklifi kapsamında 5.000 TL altında hane geliri olanlara destek yapılması planlanıyor.

Ekonomide yaşanan sıkıntılar vatandaşı büyük bir ekonomik ile de yüz yüze getirdi özellikle de bankalara olan borçların ödenememesi durumunda sıkıntılar yaşanıyor. Bu süreçte ise meclise çok sayıda kanun teklifi verildi. Bu tekliflerden sadece biri olan aylık geliri  5 bin TL’nin altında olan vatandaşların bankalara olan borçlarının faizlerinin silinmesini içeriyor.

Korona virüsün etkisini gösterdiği tarihten itibaren net geliri 5 bin TL ve Altında Olan Esnafların Kamu Bankaları, Özel Bankalar ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatiflerine olan kredi faizlerinin silinmesi, yine esnafların elektrik ve su borçlarının tamamen silinmesi ile alakalı olan kanun teklifi meclise sunuldu. Sunulan kanun teklifiyle birlikte, korona virüsün etkisinin başladığı 11 Mart 2020 tarihinden bu zamana kadar aylık net geliri 5 bin Türk lirası ve altında olan esnafların bankalara ve kefalet kooperatiflerine olan kredi borcu faizlerinin, elektrik ve su borçlarının silinmesini içeriyor.

ESNAF VATANDAŞLARIN KREDİ BORÇ FAİZİNİN SİLİNMESİ İÇİN BORÇ YAPILANDIRMASI YAPILABİLİR Mİ?

Şırnak Milletvekili olan Hüseyin Kaçmaz imzasıyla meclise sunulmuş olan kanun teklifi kapsamınca esnafın pandemi sebebi ile yaşamış olduğu ekonomik  sıkıntılara dikkat çekilerek  korona virüsün ülkemizde etki gösterdiği Mart ayından beri çekmiş oldukları kredilere ait borçların faizlerinin silinmesi talep edildi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE VATANDAŞ EKONOMİK KRİZDEN ETKİLENDİ! BANKALARIN KREDİ BORÇLARINI KIŞ AYININ SONUNA KADAR ERTELENMESİNİ İSTİYOR!

Korona virüs salgını süresince 6 ay ertelemeli olarak kredi kullanan esnaf gibi vatandaşta borçlarını  ödemekte sıkıntı yaşamaya başladı. Havaların soğumasıyla birlikte sürekli zamlanıyor olan doğal gaz faturası da vatandaşı zor duruma düşürürken birçok vatandaş en azından kış ayları bitene kadar Mart – Nisan aylarına kadar borçlarının ertelenmesini talep ediyor.  Pek çok vatandaşın kredi kullandığı korona virüs döneminde işsiz kaldığını, iş bulamadığını ve halen işsiz durumda olduğunu, ya da aktif olarak çalışmadığını belirterek kredi borçlarına erteleme isterken konu hakkında ise en azından kamu bankaları tarafından verilmekte olan destek kredileri için ertelenme haberinin gelmesi bekleniliyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı