4500 Lira Maaşla İstanbul Bekçilik Alımları Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

4500 Lira Maaşla İstanbul Bekçilik Alımları Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı

FİNANS

20 Eylül 2020 Pazar 15:12:46

Son Güncelleme: 20/09/2020 15:13:18

4500 Lira Maaşla İstanbul Bekçilik Alımları Başladı! Başvuru Ekranı Açıldı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından merakla beklenen 2020 bekçi alımları ilanı yayınlandı. En az 4500 lira maaşla işe başlayacak 400 bekçi alımı yapılacak. Gerekli şartları sağlayanlar uygun eğitimleri aldıktan sonra direkt işe başlayabilecekler. Bu yazımızda bekçilik başvurusu nasıl yapılır ve tüm detayları ele aldık.

İstanbul’daki vatandaşlar tarafından merakla beklenen bekçi alımı başvuru tarihi nihayet duruldu. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda, İstanbul’da görevlendirilmek üzere 400 erkek çarşı ve mahalle bekçisi alınacağı belirtildi. Peki, İstanbul için bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Bekçi alımı için aranan şartlar nelerdir? Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? Bu soruların cevabını sizler için araştırdık. İşte tüm detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı İstanbul için yapılacak bekçi alımı ile alakalı duyuru yapmıştı ve bekçi alımları ile ilgili tüm detayların daha sonra paylaşılacağını belirtilmişti. Vatandaşlar uzun süredir bekçi alımı ile ilgili diğer detayların belli olmasını bekliyordu. Nihayet Polis Akademisi Başkanlığı’ndan gerekli açıklama geldi. İstanbul’da yapılacak olan 400 bekçi alımı için daha detaylı bir duyuru yapıldı ve bir kılavuz yayınlandı. Bekçi alımı başvurularının ne zaman olacağı belli oldu. İşte 2020 bekçi alımı ile ilgili tüm detaylar…

2020 İSTANBUL BEKÇİ ALIMI

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet adresinden yapılan duyuruyla birlikte bekçilik başvurusu tarihi belli oldu. Bekçilik alımı başvuruları 19 Eylül 2020 tarihinde başladı. Vatandaşlar, ön başvurularını 19 Eylül ile 2 Ekim 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

BEKÇİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Polis Akademisi Başkanlığı’nın yayınladığı duyuruya göre, adaylar www.pa.edu.tr resmi internet sitesi üzerinden e-devlet şifreleriyle giriş yapıp bekçilik için ön başvuru yapabiliyorlar. Yapılacak alımın sınav takivimi de Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet adresi olan www.pa.edu.tr sitesinden duyurulacak.

Yapılan duyuruda şehit ya da vazife malulü olan adayların eş ya da çocuklarının sınav ücreti yatırmayacağı belirtildi. Bu kişilerin başvuruları Başkanlık tarafından yapılacağından dolayı, belirlenen ön başvuru tarihleri arasında, dilekçelerin şehitlik ya da vazife malullüğü belgesinin ilgili kurum tarafından onaylanmış örneğinin 0 312 462 87 29 numarasına faks olarak göndermesi gerektiği vurgulandı.

BEKÇİ OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bekçi alımı başvurusu için gerekli şartlar belirlendi. Bu şartlar;

 • Başvuru yapacak kişinin T.C. vatandaşı olması
 • Başvuru yapacak kişinin en az lise ya da dengi okul mezunu olması
 • En az 167 cm boyunda olması
 • Beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması
 • Başvuru yapacak kişinin en az bir senedir İstanbul sınırlarında ikamet ediyor olması
 • Kişinin, başvuru yapılan tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olması
 • Kişinin zimmet, hırsızlık, dolandırıcılık veya yüz kızartıcı bir fiil gibi suçlardan hapis cezasından hükümlü bulunmaması
 • Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmaması ve kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezasıyla mahkumbulunmaması
 • Memuriyete engel bir durumun bulunmaması
 • Silah taşımak için bir hukuki engelin olmaması
 • Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları yönetmeliğine göre belirlenen şartların taşınması
 • Kişinin alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde kullanımı sebebiyle tedavi görmüş veya görüyor olunmaması gerekmektedir.

2020 EYLÜL İSTANBUL BEKÇİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İnternetten bekçilik başvurusu yapmak isteyen vatandaşların, 19 Eylül 2020 tarihinden 2 Ekim 2020 saat 17.00’a kadar, Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/Ankara “2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına 250 liralık bekçilik başvurusu sınav ücretini yatırması gerekmektedir.Başvuru ücreti sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığında yatırılabilecek. İnternet bankacılığı ile işlem yapan adayların dekont çıktısı alması gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı