41 yaşındaki girişimci devlet desteğiyle işini 17 kat büyüttü
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

41 yaşındaki girişimci devlet desteğiyle işini 17 kat büyüttü

FİNANS

13 Ağustos 2020 Perşembe 19:45:04

Son Güncelleme: 13/08/2020 18:24:28

41 yaşındaki girişimci devlet desteğiyle işini 17 kat büyüttü

Devletimiz birçok proje ve sosyal yardım ile halkımızın özellikle de girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de Antalya’da iş hayatına atılan bir girişimciden geldi.

İbrahim Güzel adlı vatandaşımız ve 41 yaşında ve aldığı devlet takviyesiyle birlikte üretimini 17 kat artırarak hem kendi geçimine hem de ülkemizin ekonomisine destek oluyor.

İbrahim Güzel, Antalya ilimizde iş hayatına 8 dönümlük bir alanda 3 ton sebze üretimi ile başlamıştı. Girişimci İbrahim Güzel, Aydın ilinde Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu olan TKDK tarafından aldığı 1,5 milyon Türk lirası değerindeki destek ile birlikte üretimini 122 dönümlük bir alan ve yıllık 50 tona çıkarmayı başardı.

İbrahim Güzel, sebze üreterek geçimini sağlayan bir vatandaştı. İbrahim Güzel kendi imkanları doğrultusunda 8 dönümlük alanda domates üretme amacıyla sera yaptı. İbrahim Güzel, gelen taleplerdeki artış nedeniyle 3 yıl önce yaptığı işleri Aydın ilinin İncirliova ve Germencik ilçelerinde yapmaya karar verdi.

Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu’ndan aldığı 1,5 milyon Türk lirası değerindeki destek ile İbrahim Güzel, açık ve kapalı alanlarda olmak üzere üretim sahasını 122 dönüme arttırdı. Bu alanlarda domates, biber ve patlıcan yetiştiriciliği yapan İbrahim Güzel 15 kişiye istihdam sağladı ve şimdi yıllık 50 ton ürün almakta.

“Taleplere yetişmeye çalışıyoruz”

Ürettiği mahsulleri ülkemizin birçok farklı noktasına gönderen İbrahim Güzel, işlerini büyüttüğü için mutlu olduğunu ve istihdam sağladığı işçiler içinde gururlu olduğunu belirtti.

Devletten aldığı destek ile birlikte işlerini geliştirip büyüttüğünü belirten İbrahim Güzel, üretimini arttırmaya çalıştıklarını buna devam ettiklerini ve şu anda çok fazla talep aldıklarını işçilerle birlikte ise gelen bu talepleri yetişmeye çalıştıklarını ifade etti.

Korona virüsü salgın döneminde ise üretime duraksama olmadan devam ettiklerinin altını çizen İbrahim Güzel, sokağa çıkma yasağı boyunca hiçbir gün evde kalmadıklarını ekledi ve devletimizin iyi ki de tarım işçilerinin çalışmalarına izin verdiklerini söyledi. Güzel, aksi takdirde tarımın çok kötü etkilenebileceğini ve üretim devam ettiği takdirde vatandaşlarımızın da zor durumda kalmayacaklarını tarımızın ülkemizin can damarı olduğunu söyledi. Güzel, bu yıl her şeyin istedikleri gibi gittiğini ve emeklerinin karşılığını fazlasıyla aldıklarını dile getirdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı