32 Günlük Mevduat Faiz Oranları! En Yüksek 2020 Aralık Tüm Bankalar Listesi yarış halinde
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

32 Günlük Mevduat Faiz Oranları! En Yüksek 2020 Aralık Tüm Bankalar Listesi yarış halinde

FİNANS

3 Aralık 2020 Perşembe 18:32:19

Son Güncelleme: 03/12/2020 18:32:43

32 Günlük Mevduat Faiz Oranları! En Yüksek 2020 Aralık Tüm Bankalar Listesi yarış halinde

Döviz ve altın fiyatlarında yaşanan durgunluk sonrasında vatandaşlarımız yatırımlarını mevduat hesaplarına çeviriyor. Bu noktada ise en çok merak edilen Aralık 32 günlük mevduat faizinde en yüksek faiz oranlarını sunan banka hangisi şeklinde olmaktadır. Bu yazımızda Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, İş Bankası, Denizbank gibi devlerin 32 günlük mevduat için verdikleri faiz oranlarını ele aldık.

Bankada mevduatı olan ve bunu değerlendirmek isteyen vatandaşlarımız için müjdemiz var. Aralık ayına dair hangi bankaların en çok kazandırdığını, hangilerinin en yüksek mevduat faiz oranına sahip olduğunu sizler için araştırdık. Merkez Bankası kararıyla birlikte faiz oranları sürekli değişiyor. Haliyle mevduat faizi olanlar da veya parasını yatırmak isteyenler de tedirgin oluyor. Vatandaşlarımız da sık sık vadeli mevduat oranları artacak mı? Diye merak ediyorlar. İşte 2020 Aralık döneminde 32 günlük mevduat faiz oranları;

Salgın süresince özellikle bankalar mevduat faiz oranlarının çok düşük tutmuştu. Özel faiz kampanyaların verildiği bu dönemde kredi faizlerinin düşüşüyle birlikte mevduat faiz oranları da yine aynı şekilde düşmüştü. Fakat faiz oranları tekrar eğişti ve özellikle de ağustos ayıyla birlikte hoş geldin faiz kampanyaları başlamış ve yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızı sevindirmişti. Ağustos ayıyla birlikte de banakların mevduat faiz oranları yükselmeye başlamış oldu. Peki halihazırda banka da vadeli hesapta parası olanların faizleri artacak mı? Aralık ayında 32 günlük en yüksek mevduat faiz oranını hangi bankalar veriyor? İşte haberimizin tüm detayları;

Aralık 32 günlük en yüksek mevduat faizleri

Faiz oranlarının güncellenmesiyle birlikte mevduat faiz oranları da bankalar tarafından güncellenmeye başladı. Temmuz ayıyla birlikte bankalar özellikle hoş geldin faiziyle, yatırımcıları endişelendirdi ve vadeli hesap faiz oranları düşmeye başladı. Peki bu düşüş devam edecek mi?

Vadeli mevduatta faiz oranları düşmeye devam edecek mi?

Salgın döneminin ardından bankalar da mevduat hesabı olan vatandaşlarımız faiz oranları düşmeye başlamıştı. BDDK kararıyla birlikte bankalar ellerinde mevduatların bir kısmını halka kredi olarak dağıtmak zorunda kalmıştı. Bankalar eğer bunu gerçekleştirip aktif rasyosunu tutturamazsa yüksek miktarda para cezasına mağruz kalacaklardı. Bu uygulamanın ardından bankalar da düşük faizli kredi sunabilmek için mevduat faiz oranlarını düşürdü.

Bu dönemde ise bankalar da paraları olan vatandaşlarımızın hesapları enflasyonun çok altında kaldı. Şimdi bankaların faiz oranlarının tekrar artmasıyla mevduat faiz oranları da güncellendi. 32 günlük vadeli mevduata en yüksek faiz veren bankalar hangisi?

Aralık ayı en yüksek faiz veren bankalar listesi!

Sizler için en yüksek mevduat faizi veren bankaları iki kategori altında derlerdik. Kamu bankaları ve özel bankalar içerisinde en yüksek faiz oranlarına sahip bankalar şu şekilde;

KAMU BANKALARI Mevduat Faizleri

Kamu bankaları arasından en yüksek mevduat faiz oranına sahip banka Vakıfbank. Vakıfbank 32 günlük mevduat faiz oranı ise %11,50

Ardından ise Ziraat Bankası gelmekte. Ziraat Bankası 32 günlük mevduat oranı %13,50

Son olarak da Halkbank’ın 32 günlük mevduat oranı %14,25

ÖZEL BANKALARIN Mevduat Faizleri

Özel bankalar arasında en yüksek mevduat faizi veren bankalardan biri ING BANK! Banka 32 günlük mevduat hesabı için müşterilerine tam yüzde 15 faiz oranı imkanı sunuyor.

Fibabanka mevduat faizi için %15 faiz imkanı tanıyor.

Alternatif Bank müşterilerine mevduat faizi konusunda %15,00 faiz oranı sunuyor

TEB birbiriyle yarışıyor. Bu

Burgan Bank 32 günlük mevduat faizi için yüzde 15,50

Odeabank’ın ise özel olarak sunduğu Hoş geldin Oksijen Hesap faiz oranı ise %15.50

CepteTebBankası’nın ise 32 günlük mevduat hesabı için sunduğu faiz oranı%15,50

Denizbank ise 32 gün için mevduat faiz oranını%12,50 olarak vermekte

Enpara ve QNB Finansbank’ta 32 günlük mevduat hesabı için farklı faiz oranlarını sunmakta. Finansbank 32 gün için %11,45 faiz oranı sunuyor. Enpara ise yüzde 13,50 ten başlayarak ana para tutarına göre yüzde 13,00 a kadar yükselmektedir.

İş Bankası 10,10 , HSBC Bank 13,25

Yapı Kredi ise, 32 günlük mevduat hesabı için %11,50 faiz oranı sunuyor

Akbank  32 günlük mevduat faiz oranı ise %12,00

Şekerbank ise mevduat faiz oranlarını yükselterek %12,50 seviyelerine yükseltti.

Garanti Bankası ise %10,00 vermekte.

TEB ve Odeabank yüzde 15,50 faiz oranlarıyla en yüksek mevduat faizi veren bankalar listesinde ilk sıraya yerleşti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

  1. Pingback: Milyonerler yatırımlarını mevduat hesabına yöneltiyor! 458 milyar TL artış gösterdi - HaberKredi

  2. Pingback: 10 bin dolar 32 gün vadeli hesapta ne kadar kazandırır? Dolar üzerinden faiz kazanın - HaberKredi

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı