32 Günlük 10.000 TL en çok kazandıran mevduat faiz oranlarını sürpriz değişiklikler!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

32 Günlük 10.000 TL en çok kazandıran mevduat faiz oranlarını sürpriz değişiklikler!

FİNANS

6 Aralık 2020 Pazar 12:57:20

Son Güncelleme: 06/12/2020 12:57:37

32 Günlük 10.000 TL en çok kazandıran mevduat faiz oranlarını sürpriz değişiklikler!

Mevduat hesaplarına verilen faiz oranları tekrardan değişti! 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız için mevduatlar yenilendi! Bankalar tarafından mevduat hesaplarına sunulan faiz oranları güncellendi. Bankalar 32 günlük mevduat faiz oranlarını güncelledi. Özellikle Aralık ayıyla birlikte birçok banka hoş geldin faizi ile birlikte oldukça yüksek oranlı mevduat faizleri vermeye başladı.

Normalleşme dönemiyle birlikte başta kamu bankaları daha sonra da tüm bankalar olmak üzere, faiz oranlarını düşürmüştü. Hal böyle olunca da mevduat hesapları da bundan etkilendi ve enflasyon oranlarının altında kaldılar. Yatırımcı ve vatandaşlar da enflasyondan parasını koruma adına alternatif seçeneklere yönelmişti.

Şimdi sen mevduat faiz oranları bir kez daha değişti! Merkez Bankası yükselen kura müdahale adına faiz oranlarını yükseltti. Hal böyle olunca da bu durumun bankalara yansıması uzun sürmedi. Bankalar kredi faiz oranlarını ve mevduat faiz oranlarını güncelledi. 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları da değişti!

Peki bankada parası olan vatandaşlarımız ya parasını yatırmayı düşünen vatandaşlarımız hangi bankaları tercih etmeli? En fazla getiriyi hangi banka vermekte?

Aralık ayının gelişi ile birlikte bankalar hoş geldin faizi adı altında özellikle de e-vadeli hesap açan vatandaşlarımıza yüksek faiz oranları sunuyor. Kısa süre önce ise kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın içlerinde olduğu bankalar faiz oranlarında yenilemeye gittiler.

Mevduat oranlarına verilen bu yüksek faizli oranlar ise vatandaşların ve yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Vadeli mevduat hesapları ile kazanç elde etmek mümkün mü? Vatandaşlarımız risk elde etmeden kazanç elde etmeleri mümkün mü?

Vatandaşlarımız paralarını mevduat faiz oranlarından yararlanarak risk almadan kazanç sağlamaları mümkün. Peki en yüksek mevduat oranlarını hangi banka sunuyor? Fırsatlar ve kazançlar neler?

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları tarafından sunulan faiz oranları ise bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. En yüksek mevduat oranı ise Vakıfbank tarafından veriliyor.

10 bin Türk lirası için 32 günlük en çok kazandıran mevduat faizleri ise şöyle;

  • Devlet bankalarından Vakıfbank 2020 dönemine dair bir aylık %11,75 faiz oranı veriyor ve 10 bin Türk lirasına 88 Türk lirası getiri sağlıyor.
  • Ziraat Bankası ise bir aylık mevduat faiz oranını %11 olarak veriyor ve 10 bin Türk lirasına ay sonunda 82 Türk lirası kazandırıyor
  • Halkbank ise mevduat faiz oranına %9,75 vererek ay sonunda 10 bin Türk lirasına 78 Türk lirası getiri veriyor
  • Özel bankalardan ise Fibabanka %12 faiz oranı verirken,
  • HSBC Bank 32 günlük için %11, ICBC Bank %12,45 veriyor
  • Burgan Bank %12,90 faiz oranı verirken
  • İNG Bank ise %12,50 mevduat faizi veriyor
  • TEB 32 günlük mevduatta %13,00 ile en yüksek faiz oranı sunan bankalardan biri.
  • Odeabank Hoşgeldin Oksijen hesabıyla birlikte mevduat hesaplarında %13,00 faiz oranı uygulayan diğer banka
  • Son olarak da QNB Finansbank 32 gün için vatandaşlarımıza %12,30 faiz oranı sunuyor

EN YÜKSEK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANI

En yüksek vadeli mevduat getirisi ise şu an Alternatif Bank tarafından verilmekte. Vatandaşlarımıza Alternatif Bank %13,50 oranında mevduat faizi sunuyor. 32 gün sonunda ise Banka’nın verdiği kazanç 108 Türk lirası oluyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı