3 Ağustos'tan itibaren hesabın yarısını devlet ödeyecek!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

3 Ağustos’tan itibaren hesabın yarısını devlet ödeyecek!

FİNANS

5 Ağustos 2020 Çarşamba 12:12:23

Son Güncelleme: 05/08/2020 03:53:17

3 Ağustos’tan itibaren hesabın yarısını devlet ödeyecek!

Pandemi sonrasında hükumetler hız kesmeden destek paketlerini açıklamaya devam ediyorlar. İngiltere yeni açıkladığı pakette 3 Ağustos’tan itibaren kafe ve restoranlarda hesapların yarısını karşılayacağını ifade etti.

Koronavirüs salgınından kötü etkilenen hizmet sektörünü canlandırmak için İngiltere’de benzersiz bir kampanya başlatıldı.3 Ağustos’ta başlatılan “EatOut Help Out” yani “Yardım Etmek İçin Dışarıda Ye” kampanyasıyla birlikte, 1 ay boyunca vatandaşların İngiltere’de bulunan restoran ve kafelerde yediği yemeklerin hesabının yarısı hükümet bütçesinden ödenecek.

İngiltere Koronavirüs (Covid-19) salgınından kötü etkilendi. Pandemi sürecinde İngiltere’nin ekonomisinde yüzde 2,2’lik bir daralma gerçekleşti. Bunu fark eden hükümet duruma el attı. Salgından en çok etkilenen sektör olan kafe ve restoranları canlandırmak“Yardım Etmek İçin Dışarıda Ye” kampanyasını başlattı. Bu kampanyayla birlikte İngiltere’de bulunan 72 bin restoran ve kafede hesabın sadece yarısını ödeyecek, yarısını da hükümet karşılayacak. Kampanya 3 Ağustos ile 31 Ağustos tarihleri arasında Pazartesi-Çarşamba arasındaki günlerde geçerli olacak.

KİŞİ BAŞI 10 STERLİN YANİ 90 TÜRK LİRASI İNDİRİM OLACAK

Kampanyayla ilgili detaylar belli oldu. Kampanya 3 Ağustos’ta başlayıp 31 Ağustos’ta sona erecek. Buna ek olarak kampanya sadece Pazartesi Salı Çarşamba günlerinde geçerli olacak. Vatandaşlar indirimden gün içinde istediği kadar yararlanabilecek.Ancak indirim miktarı kişi başı maksimum 10 sterlin yani yaklaşık olarak 90 Türk lirası olacak ve alkollü içecek tüketimi kampanyaya dahil edilmeyecek. Bununla birlikte, fiyat tutarları menülerde tam olarak gösterilecek ve işletme sahipleri hesabı verirken tutarın yarısını düşecek. Tutarın kalan yarısını devletten isteyip temin edecek.

30 MİLYAR STERLİN HARCANACAK 1,8 MİLYON KİŞİNİN İSTİHDAMI SÜRDÜRÜLECEK

Bu yılın ilk çeyreğinde, İngiliz ekonomisinde 1979 yılından beri, çeyreklik bazda en sert daralması gerçekleşmişti. Yaklaşık olarak yüzde 2,2 daralma görülmüştü. Geçen ay salgından kötü etkilenen ekonomiyi canlandırmak için 30 milyar sterlin seviyesinde yatırım planı yapıldığı İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak tarafından açıklanmıştı. Sunak, “Yardım Etmek İçin Dışarıda Ye” adlı kampanya kapsamında restoranlarda ve kafelerde yemek yiyen vatandaşların, yüzde 50 oranında indirimden yararlanabileceğini belirtti. “Yardım Etmek İçin Dışarıda Ye” kampanyasının toplam maliyetinin 500 milyon sterlin olduğunu ve yaklaşık 1,8 milyon çalışanın istihdamını sürdürmesine yardımcı olacağı açıklanmıştı.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı