2021 Asgari Ücret Ne Kadar Oldu Sorusu Yanıt Buluyor 2605 TL
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2021 Asgari Ücret Ne Kadar Oldu Sorusu Yanıt Buluyor 2605 TL

FİNANS

18 Aralık 2020 Cuma 17:58:44

2021 Asgari Ücret Ne Kadar Oldu Sorusu Yanıt Buluyor 2605 TL

Döviz kurunda yaşanan ciddi artış, koronavirüs yüzünden işsizlik ve gelirlerin düşmesiyle birlikte asgari ücretle çalışanlar 2021 yılında yapılacak zammı merak ediyorlar. 22 Aralık Salı günü resmi açıklama yapılacakken asgari ücretin 2605 TL olarak belirlendiği hakkında gelişmeler yaşandı.

Ülkemiz pandemi süreciyle birlikte zor bir ekonomik sürece girdi. Esnafların kepenk kapatması, gelirlerin düşmesi, enflasyonun yükselmesiyle birlikte vatandaşlarımızın alım gücü düştü. Açıklanan TÜİK verilerine göre enflasyon çift hanelere ulaştı. Geçtiğimiz hafta DİSK tarafından yapılan açıklamayla asgari ücretin 3.000 TL olması konusunda talepler hükümet cephesine iletilmişti. DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu vatandaşlarımızın asgari ücretle geçinemediğini belirterek asgari ücretin en az üç bin lira olması gerektiğini belirtti.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu(TİSK) başkanlığında 22 Aralık Salı günü düzenlenecek 3. toplantıyla birlikte yeni yılda asgari ücret tutarı kesin olarak ilan edilecek. Günümüzde brüt 3458 lira, net 2324 TL olan asgari ücretle ilgili yeni yılda beklentiler bir hayli yüksekti.

2021 ASGARİ ÜCRET 2605 TL Mİ OLACAK?

Bugün A Haber tarafından yapılan açıklamaya göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun yeni yıl maaşları için yıllık enflasyon rakamlarını baz alacağını iddia etti. Hesaplama bu şekilde gerçekleştirilirse 2021 yılında asgari ücret 2605 TL olacak. Yapılan bu açıklama milyonlarca asgari ücretliyi memnun etmedi. 22 Aralık günü gerçekleştirilecek 3. toplantı sonrasında kesin rakam paylaşılacakken, yeni asgari ücretin 2605 TL olacağı yönünde ciddi söylentiler bulunmaktadır. Sizde alınan bu karar ve yeni asgari ücret tutarı hakkında düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı