2020 En popüler tatil yerleri listesi belli oldu! İşte fiyatlar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2020 En popüler tatil yerleri listesi belli oldu! İşte fiyatlar

FİNANS

13 Temmuz 2020 Pazartesi 01:07:59

2020 En popüler tatil yerleri listesi belli oldu! İşte fiyatlar

Gayrimenkul Borsası A.Ş (GABORAS) tarafından paylaşılan güncel rapora göre 2020 en popüler tatil yerleri listesi belli oldu. Buna göre en çok tercih edilen ve en iyi çıkış yapan tatil yerleri netlik kazanmış oldu.

Gayrimenkul Borsası A.Ş (GABORAS) tarafından hazırlanan “Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değer Endeksi” raporuna göre, yazlık evlerinin metrekare fiyatlarının yaklaşık 11-12 bin lira bandında olan ve Türkiye’nin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada, Türkiye’nin en değerli tatil beldesi oldu. Son bir yıl içinde en fazla değer artışı gözlemlenen yer ise yüzde 32’lik fiyat artışıyla birlikte Kemer oldu.

Koronavirüs salgını süresince vatandaşın tatil anlayışı değişti. Kalabalık ortamlara girmek istemeyen vatandaşlar ‘her şey dahil’ konseptli otellerdense yazlık ev kiralamayı veya satın almaya yöneldi. Artan talep nedeniyle bazı bölgelerdeki yazlık konut fiyatları yüzde 32 arttı. GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun, pandeminin tatil alışkanlıklarımızı geçici olarak değiştirmediğini, kalıcı bir değişim olacağını yazlık ev yatırımlarının artışından gözlemleyebileceğimizi söyledi.

Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değeri Endeksi raporuna göre Bozcaada Türkiye’nin en değerli tatil beldesi. 30 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında inşaat yasağı olan ve çadır kurma yasağı bulunan Bozcaada’da ortalama satılık konut metrekare fiyatları 12 bin TL’den başlıyor.

En değerli tatil beldeleri yarışında Bozcaada’yı Çeşme takip ediyor. Çeşme’nin ardında, şehirden fazla uzaklaşamayan kişilerin en sık tercih ettiği yer olan Adalar yer alıyor. İşte yazlık satılık konut metrekare fiyatlarıyla birlikte, GABORAS’ın raporuna göre Türkiyenin en değerli tatil yerleri…

BOZCAADA 12 BİN TL
ÇEŞME/İZMİR 9 BİN TL
ADALAR/İSTANBUL 9 BİN TL
BODRUM/MUĞLA 8 BİN 615 TL
KAŞ/ANTALYA 7 BİN 678 TL
URLA/İZMİR 5 BİN 892 TL
MARMARİS/MUĞLA 5 BİN 826 TL
KEMER/ANTALYA 5 BİN 804 TL
DATÇA/MUĞLA 5 BİN 779 TL
FOÇA/İZMİR 5 BİN 397 TL
ULA/MUĞLA 4 BİN 635 TL
FETHİYE/MUĞLA 4 BİN 626 TL

 

KEMER’E YOĞUN İLGİ

Rapora göre, salgın sonrası değerini en çok Kemer arttırdı. Kemer’de, 1 yıl içinde metrekare fiyatları yüzde 32 arttı. Kemer’i yüzde 30 artışla Marmaris ve Anamur, yüzde 27 artışla Alanya takip etti.

BOZCAADA TATİLCİLERLE DOLDU TAŞTI

Pandemi boyunca hiç korona virüs vakasına rastlanmayan Bozcaada, tatilcilerin gözdesi oldu. Bozcaada, bu haftasonu önceki yılları aratmayacak kadar yoğundu. Ada sokakları, plajlar, restoranlar, çay bahçeleri tıklımtıklım doldu. Ortalama 4 bin resmi yatak kapasitesine sahip olan Bozcaada, bu süreçte resmi olarak control edemediği kayıtdışı ve kapasite fazlası misafir ağırladı. Oluşan yoğunluk sebebiyle feribot seferleri saatsiz olarak, doldur-boşalt sistemiyle gece saatlerine kadar devam etti. Salgın nedeniyle sezonu geç açan ada esnafı ekonomik anlamda mutlu fakat yaşanan yoğunluk yerel halkı tedirgin ediyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı