14 Bin TL Peşinatla Sizde Ev Sahibi Olabilirsiniz! Çekilişsiz TOKİ Konut Satışları Başlıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

14 Bin TL Peşinatla Sizde Ev Sahibi Olabilirsiniz! Çekilişsiz TOKİ Konut Satışları Başlıyor

FİNANS

2 Eylül 2020 Çarşamba 23:12:49

Son Güncelleme: 02/09/2020 21:38:11

14 Bin TL Peşinatla Sizde Ev Sahibi Olabilirsiniz! Çekilişsiz TOKİ Konut Satışları Başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından eylül ayına dair çekiliş koşulu olmadan açık satış usulü ile satımı yapılacak olan Türkiye geneli konut satış listesi yayımlandı. Sizde 14 bin lira peşinat ödeyerek hayalini kurduğunuz eve çekilişsiz, kurasız sahip olabilirsiniz.

Alt ve orta gelir mensubu vatandaşlarımız için olan satışlardan ise öncelik durumu göz edilerek başvurular alınacak. Öncelikler de engelli vatandaşlarımıza, emekli ve asgari ücretle çalışanlar olmak üzere tüm dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik olacak. Konut satışları ise 14 bin Türk lirası peşinat ile birlikte aylık olarak 390 Türk lirasından başlamakta.

DENİZLİ’NİN ÇARDAK İLÇESİ SARAY MAHALLESİNDE ALT GELİR GRUBUNA MENSUP VATANDAŞLARIMIZ İÇİN KONUT PROJESİNDE 10 ADET KONUT SATIŞA SUNULACAK

TOKİ tarafından 10 adet konut ön koşul ve kura olmadan satış önceliği dikkate alınarak vatandaşlarımıza sunulacak. Başvurular içinse vatandaşlarımız 01 Eylül ila 31 Aralık 2020 tarihleri arasından Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinde satışa sunulacak. Vatandaşlarımız da bu şubelerden başvurularını tamamlayabilirler. Bu bölgede proje dahilindeki en düşük konut fiyatı ise 157 bin 466 Türk lirası olarak açıklandı ve peşinat ise 18 bin 896 Türk lirası. Aylık taksitler ise bu bölgedeki konutlar için 524 Türk lirasından başlamakta.

TOKİ İLİNİN HATAY PAYAS ÇAĞLALIK MAHALLESİNDE 1. ETAP ALT GELİR GRUBU KONUTLARDA 2 ADET KONUT SATIŞA SUNULACAK

TOKİ önceliğinde diğer bir konut projesi de Hatay ilimizde gerçekleşti. Buradaki konutlar da yine kura olmadan başvuru önceliğine göre vatandaşlarımıza sunulacak. Vatandaşlarımız seçme şansının olacağı konutlar da ise başvurular 3 Eylül ila 30 Eylül arasında Halkbank’ın Hatay şubelerinden yapılacak. Projedeki en düşük konut fiyatı ise 216 bin Türk lirası olarak açıklandı.

KARABÜK EFLANİ İLÇESİ ÇELEBİLER MAHALLESİ ALT GELİR GRUBUNA YÖNELİK 11 ADET KONUT

TOKİ tarafından 11 adet konut ise Karabük ilimizin Eflâni ilçesinde satışa sunulmakta. Bu konutlar içinde yine kura olmayacak ve başvuru önceliği dikkate alınacak. Vatandaşlarımıza konut seçme şansı tanınacak ve başvurular da 1 Eylül ila 31 Aralık 2020 tarihlerinde bölgedeki Ziraat Bankası’nın şubeleri üzerinden yapılacak.

KASTAMONU MERKEZ ÖRENCİK MEVKİİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (54 ADET KONUT)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın diğer bir projesi ise Kastamonu ilinin Örencik bölgesinde yer alıyor. Başvurular ise 1 Eylül ila 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Halk Bankası şubeleri üzerinden yapılabilir.

KASTAMONU MERKEZ ÖRENCİK MEVKİİ TOPLU KONUT PROJESİ SATIŞ DUYURUSU (43 ADET KONUT)

TOKİ önlüğünde Kastamonu’nun yine Örencik bölgesinde başvuru önceliğine göre kurasız olarak 43 adet konut vatandaşlarımızın alımına sunulmakta. Bu konutların başvuru tarihleri ise 2 Eylül ila 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Halkbank şubeleri üzerinden yapılabilir.

MERSİN GÜLNAR İLÇESİ, AKDENİZ MAHALLESİ 20 ADET KONUT

Son olarak ise TOKİ tarafından 20 adet konut satımı ise kura olmadan başvuru önceliğine göre 1 Eylül ila 31 Aralık 2020 tarihlerinde başvurular ile birlikte Mersin ilinden yapılacak. Başvurular ise Mersin ilinin Gülnar Ziraat Bank şubesinden yapılabilir.

TOKİ’DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, KONUT ALINIR?

TOKİ’den ev almak için vatandaşlarımızın belirtilen tarihler içinde banka şubelerine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında ise vatandaşlarımızın konut peşinatı kadar nakit ve kimlik belgelerini getirmeleri yeterli olacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı