12 milyon emekliye 625 TL ek promosyon müjdesi sevindirdi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

12 milyon emekliye 625 TL ek promosyon müjdesi sevindirdi

FİNANS

24 Ağustos 2020 Pazartesi 09:12:43

Son Güncelleme: 23/08/2020 20:45:15

12 milyon emekliye 625 TL ek promosyon müjdesi sevindirdi

12 milyonu aşkın emekli vatandaş, emeklilere verilecek olan 2. promosyon ödemesinin ne zaman yatırılacağını merak ediyor. 2020’nin üçüncü çeyreğinde emekli promosyonlarının ödenme tarihi ve ödenecek miktar belli oldu. İşte emekli promosyonuyla ilgili tüm merak edilenler…

2020 yılının Şubat ayında yapılan emekli promosyonu ödemesinin ardından, vatandaşlar ikinci promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağını araştırıyor ve promosyon ödemeleri hakkında bilgi almaya çalışıyor. İşte üç yıl taahhüt verilmesi karşılığında ödenen emekli promosyonuyla ilgili tüm detaylar…

KİMLER EMEKLİ PROMOSYONU ALABİLİR?

Emekli aylığı bağlanan vatandaşlar, seçtikleri bankadan promosyon ödemesi alabilirler.

EMEKLİ PROMOSYONU ALMANIN ŞARTLARI NELERDİR?

Emekli promosyonu almak isteyen vatandaşlar, bağlı oldukları bankaya, maaşlarını 3 yıl boyunca o bankadan alma taahhüdü verdiği sürece emekli promosyonundan yararlanabilirler. Bunun dışında, emekli promosyonu almak için başka bir şart aranmıyor.

İKİNCİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2017 Şubat ayında hayata geçirilen emekli promosyon ödemeleri, vatandaşın 3 yıl aynı bankada kalma sözü vermesi ile birlikte ödeme yapılır.

2017 yılında taahhüt veren vatandaşlar 3 yılının bitiminde yani 2020 yılında ödemelerini alacaklar. 2018 yılında ödeme alan vatandaşlar ise 2021 yılında ikinci promosyonlarını alacaklar.

SÜREKLİ AYNI BANKADA KALMAK ZORUNLU MU?

Emekliler, bankada kalma süresi dolmadan da bankalarını değiştirebilir. Taahhüt süresi dolan emekliler ise istedikleri bankaya geçebilirler ve ikinci promosyonlarını alabilirler.

TAAHHÜT SÜRESİ BİTMEDEN BANKA DEĞİŞTİRİLİRSE NE OLUR?

Emekli vatandaşlar, taahhütü bitmeden ayrılmak isterse kalan sürenin promosyonunu iade ederek ayrılabilirler.

EMEKLİ MAAŞI ALINAN BANKAYI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Emekliler emekli maaşını aldıkları bankaları değiştirmek isterse şubelere ulaşabilir veya e-devlet üzerinden değiştirebilirler.

YENİ EMEKLİ OLANLAR NASIL PROMOSYON ALABİLİRLER?

Yeni emekli olan vatandaşlar bankaların promosyon tutarlarına bakarak bankaları seçebilirler. Emekli maaşınız bağlanır bağlanmaz taahhüt vererek promosyonunuzu alabilirsiniz.

EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR?

Emekli maaşı 1500 lira ve 2500 lira arasında olan vatandaşlar en az 625 lira emekli promosyonu alırlar. 2500 liranın üstünde olan vatandaşlar ise en az 750 lira alırlar.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı