1000 TL yardım başvurusundan faydalanabilirsiniz! 4. Faz pandemi yardımı devam ediyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

1000 TL yardım başvurusundan faydalanabilirsiniz! 4. Faz pandemi yardımı devam ediyor

FİNANS

9 Ekim 2020 Cuma 23:12:14

Son Güncelleme: 09/10/2020 16:44:08

1000 TL yardım başvurusundan faydalanabilirsiniz! 4. Faz pandemi yardımı devam ediyor

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte Ekonomik İstikrar Kalkanı destek paketi kapsamında vatandaşlarımıza 1.000 TL yardım ödemeleri yapılmıştı. Daha sonrasında alınan kararla birlikte 1.000 TL maddi yardım başvuru süresi uzatıldı. Vatandaşlarımız e-Devlet üzerinden 4. faz pandemi yardım başvurusu yapabiliyorlar. Sizde bin lira devlet desteği almaya devam edebilirsiniz.

Aile Bakanlığı tarafınca sağlanan 1000 TL yardım parasını halen alamayan vatandaşlar için  e-Devlet üzerinden başvurularını yenileyebilme olanakları var. Bu kapsamda vatandaşların yardım için yapmaları gereken işlemleri ve bakanlığın onay aşamasında dikkat edilen noktaları sizlerle paylaşıyoruz. İşte Aile Bakanlığı yardımları.

Türkiye’nin pandemi süresince en çok faydalanılan program yardımı 1000 TL olarak vatandaşlara yapılan ödemeler oldu.  Bu ödemeler geri ödemesi olmayan bir ödeme şekli olup pandemi sürecinde ailelere maddi destek olması amacı ile  sağlandı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeyle birlikte  kalıcı hale gelen bu yardımlar için onay alamayan vatandaşlar için ise ikinci şans bulunuyor.

4. FAZ 1000 TL YARDIM BAŞVURUSU

Bakanlığın  ekonomi alanında sağlanan destek vatandaşlara verilen 1000 TL yardım parası ile sağlanılıyor. Korona virüs ile mücadele kapsamında devlet tarafından vatandaşa ödenmeye başlanan ,3 farklı aşamada vatandaşlara sunulan yardım ödemeleri  için vatandaşların başvuru yapması gerekiyor.  Başvuru yapmamış olan  vatandaşlar  ise 1000 TL ödemelerini ise başvuru yapmadıkları için alamıyorlar. Başvuru aşamasından önce ise dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor.

Başvuru Onayı Almak için ne yapılması gerekiliyor ? Başvuru onayı nasıl alınır ?

Ödemeler  Mayıs ayından itibaren ödenmekte.  Mayıs ayından sonrasında ise 1000 TL pandemi yardımı alan vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuru yapsalar dahi yeni bir yardım alamazlar. Çünkü bu 1000 TL’lik yapılan yardım vatandaşlara tek seferlik yapıldı.  Diğer dikkat edilmesi gereken  nokta ise aylık hane geliri. Aylık hane geliriniz yüksekse ve belli bir rakamın üstündeyse yine 1000 TL’lik yardım ödemeleri için onay almama durumunuz olasıdır.  Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum  ise çalışılan kurumdur. Statü fark etmeksizin devlet kurumlarında çalışanlar 1000 TL olan sosyal yardımlardan faydalanabilme hakları olmuyor. Memur ve ya  kamu işçisi olunması  ise durumu değiştirmiyor. Ayrıca Aile Bakanlığı  tarafından 1000 TL  sosyal yardımlarından onay almak için ayrıca başvuru ekranına girilen bilgiler önem taşıyor ve yardım alıp almamanızda önemli bir basamak oluyor. Bu aşamada ise kişiler kendi durumlarına dair tüm detayları eksiksiz bir şekilde doğru olarak sistemde belirtmelidirler .

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı