10 bin dolar 32 gün vadeli hesapta ne kadar kazandırır? Dolar üzerinden faiz kazanın
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

10 bin dolar 32 gün vadeli hesapta ne kadar kazandırır? Dolar üzerinden faiz kazanın

FİNANS

12 Kasım 2020 Perşembe 08:00:15

Son Güncelleme: 12/11/2020 01:40:03

10 bin dolar 32 gün vadeli hesapta ne kadar kazandırır? Dolar üzerinden faiz kazanın

Dolar fiyatlarında her ne kadar düşüş olsa da kur eskisine göre oldukça yüksek. Dolarını bozdurmak istemeyen vatandaşlar ise daha fazla nasıl kazanç elde edeceklerini öğrenmek istiyorlar. Peki doların mevduat getirisi ne kadar? 10 bin dolar 32 gün vadeli hesapta ne kadar getirir?

Döviz olarak birikimi olan vatandaşlar vadeli döviz hesapları ile faiz getirisinden yararlanmak istiyorlar. Ancak her banka birbirinden farklı olanlarda vadeli mevduat faiz oranına sahip ve dolayısı ile farklı oranlarda getiri sağlıyor. Sizler için 10 bin dolar vadeli mevduat hesabının getirisi nedir? en yüksek faiz getirisi sunan bankalar hangileri?  32 gün sonunda ne kadar kazanç sağlanır?

Birikimi nakit formda olan vatandaşların vadeli mevduat hesapları açarak birikimlerini faiz getirisi ile yatırım haline getirebilirler. Vatandaşlarımızın en çok dikkat etmesi gereken en konulardan biri de bankadan bankaya değişen faiz oranları. Bu ayın başında itibaren ülke ekonomisinde yaşanan değişiklik ve dalgalanmalar, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın aldığı kararlar birçok bankanın vadeli mevduat hesaplarının faiz getiri oranlarında değişikliğe gidilmesine sebep oldu. Yapılan değişiklikler sadece vadeli Türk lirası hesaplarına değil, vadeli döviz hesaplarına da yansıdı.

VADELİ DÖVİZ MEVDUAT HESAPLARININ GÜNCELLENEN FAİZ ORANLARI

Vatandaşlarımız ise dolar birikimlerinden mevduat getirisi ile en fazla %2,75 kazanç sağlayabilirler. En iyi fırsat ise Burgan Bank’ta. Burgan Bank vadeli döviz mevduat hesabı olan müşterilerine yüzde 2,75 oran ile faiz getirisi imkânı sunuyor.

Öte yandan Alternatif Bank ve Odeabank ise BurganBank’dan sonra en yüksek kazancı sağlayarak 2. sırayı paylaşıyorlar. Bu iki banka da 32 gün vadede yüzde 2,25 mevduat faizi getirisi sağlamakta.

Yüzde 2,00 mevduat faizi getirisi ile Fibabanka ise 3. sırada yer alıyor.

PEKİ 10 BİN DOLARIN 32 GÜNDE GETİRİSİ NEDİR?

Burganbank da vadeli mevduat hesabı oluşturup 32 gün vade ile 10 bin dolar yatırım yapan bir vatandaş vade bitiminde 19,29 dolarlık bir faiz geliri elde etmiş olur. Doların Türk lirası karşısındaki değeri konusundaki yüksek dengesizliği de hesaba katarak kur farkını 8,15 baz alırsak, bu yatırımdan sağlanacak faiz getirisi 160 Türk lirasına yakın bir kazanca tekabül ediyor.

Alternatif Bank ve Odeabank müşterileri ise 10 bin doları vadeli mevduat hesaplarına yatırdıklarında 32 günlük vadenin sonunda 15,78 dolar kar etmiş olurlar. 15,78 dolar ise 1 Amerikan doları eşittir 8,15 Türk lirası şeklinde hesaplandığında 130 Türk lirasına yakın kazanç sağlanmış oluyorlar.

Vatandaşlarımız Türk lirası mevduat faiz getirilerini öğrenmek istiyorlarsa 32 Günlük Mevduat Faizleri buraya tıklamaları yeterlidir.

Yüzde 2,00 mevduat faizi veren Fibabanka, 10 bin dolarlık döviz mevduat hesabı bulunan müşterilerine ise 32 günlük vade sonrasında 14,03 dolar faiz getirisi sağlıyor. Yukarıda referans alınan kur farkı ile bu sayıyı çarptığımızda ise vatandaşlarımız yaklaşık 115 Türk lirası kazanç elde edebilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı