Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

1 milyon lira devlet desteği kapıda! Pakdemirli müjdeyi verdi

FİNANS

23 Haziran 2020 Salı 08:00:33

Son Güncelleme: 23/06/2020 02:24:43

1 milyon lira devlet desteği kapıda! Pakdemirli müjdeyi verdi

Geçtiğimiz günlerde Dudaklı Köyü’nde yaşanan sel felaketi sonrasında bir vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bugün konu hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, zarar gören vatandaşlarımız için 1 milyon lira devlet destek ödemelerinin yapılacağını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son dakika haberi olarak 1 milyon Türk lirası değerinden yardım yapılacağını duyurdu. Peki bu yardımdan kimler yararlanacak? İşte ayrıntılar…
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 1 milyon Türk lirası yardım yapılacağını açıkladı. Yardım ise Bursa’da yaşanan sel felaketinden zarar gören köylerle ilgili olacağı açıklandı.

SARI UYARI YAPILMIŞTI

Meteoroloji genel müdürlüğü Bursa ili için kuvvetli yağışların olacağını açıklamış ve sarı uyarı vermişti. Yapılan uyarı da il de kuvvetli olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği açıklanmış halk sel, su baskını ve dolu yağışına karşı uyarılmıştı.

Uyarılardan sonra Bursa ilinin Kestel bölgesine bağlı olan Dudaklı Köyü’nde dere taşmış ve vatandaşlar hayatlarını kaybetmişti.

HAYVANLAR VE TARIM ALANLARI ZARAR GÖRDÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu felaketin yaşanıldığı yerleri ziyaret ederek basına açıklamalar da bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamalar da 5 ilçe, 43 köy ve 25 bin 650 dekar alnın zarar gördüğünü açıkladı. Ayrıca Bakan, 17 küçükbaş hayvanın ve 58 tane arı kovanının da telef olduğunu bildirdi.

TARIM ARAZİLERİ SU ALTINDA KALDI

Sel felaketinin yaşandığı Bursa’da binlerce dönüm tarım alanı sular altında kalmış durumda. Tarım alanlarının yanı sıra meyve bahçelerinde bulunan ağaçlarında da sel sırasında zarar gördüğü açıklandı. Ekili sebzelerin ise büyük bölümü zarar görmüş durumda. Çiftçiler ise mağdur durumda ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gelecek haberler için beklemekte.

1 milyon lira yardım yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Bursa ilinde yaşanan sel felaketi hakkında açıklama yaptı. Sel felaketi sırasında zarar gören köylere toplamda 1 milyon Türk lirasına yakın destek yapılacağını açıkladı.

Bakan Bekir Pakdemirli yaptığı açıklama da özellikle meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı ve meteoroloji olarak zamanın da uyarıların yapıldığını açıkladı ve dere yataklarına asla bir yerleşim olmaması gerektiği hakkında uyarılar da bulundu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı