1.168 Liralık Ücretsiz İzin Desteği Ödendi Mi? Ücretsiz İzin ve İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldı!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

1.168 Liralık Ücretsiz İzin Desteği Ödendi Mi? Ücretsiz İzin ve İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldı!

FİNANS

8 Ağustos 2020 Cumartesi 05:12:19

Son Güncelleme: 08/08/2020 04:34:42

1.168 Liralık Ücretsiz İzin Desteği Ödendi Mi? Ücretsiz İzin ve İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldı!

İkinci dalga korkusu devam ederken pandemi sürecince mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız merakla ücretsiz izin destek ödemeleri ve işten çıkarma yasağı hakkındaki gelişmeleri merak ediyorlar.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşlara yapılan ekonomik destekler yoğun ilgi görüyor.Her ay belirli tarihlerde yapılan ücretsiz izin desteğinin ne zaman yapılacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuyla ilgili açıklama yaptı. Resmi Gazete’de kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğiyle ilgili alınan kararlar yayımlandı. Alınan kararlar ve ücretsiz izin ödeneğiyle ilgili yapılan açıklamaları haberimizde derledik. İşte tüm detaylar…

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ BUGÜN YATIYOR

Bakan Selçuk tarafında yapılan açıklamada, Temmuz ayına ait Nakdi Ücret Desteği (ücretsiz izin desteği) ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağı belirtildi.Selçuk, ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının süresinin de 17 Eylül’e kadar uzatıldığını söyledi. desteğinin süresi de uzatıldı.

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ NE ZAMAN VE NEREYE YATACAK?

Bakan Selçuk, Temmuz ayına ilişkin Ücretsiz İzin Desteği (Nakdi Ücret Desteği) ödemeleriyle ilgili açıklama yaptı. Ücretsiz izne ayrılan işçilerin ödemelerinin bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başlayacağını ifade etti. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olan vatandaşların ücretsiz izin ödemelerinin PTT aracılığıyla yapılacak.

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI VE ÜCRETSİZ İZİN ÖDEMELERİNİN SÜRESİ UZATILDI

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla birlikte ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının süresi 17 Eylül olarak belirlendi. Ağustos sonuna kadar kısa çalışma ödeneğinin süresinin devam edeceği öğrenildi. Bu destekten 2.3 milyon çalışan yararlanıyor.

Kısa çalışma uygulamasıyla birlikte işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin de 17 Ağustos 2020 itibariyle 1 ay uzatılacak. Nisan-Haziran döneminde 1 milyon 705 bin 147 adet ücretsiz izinde olan çalışanlara yapılan ücretsiz izin desteğinin de süresi uzatıldı. Bu destek kapsamında net olarak 1168 lira nakdi destek sağlanıyor.

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ NE KADAR OLDU?

Ücretsiz izin desteği günlük olarak 39,24 lira olarak ödeniyor. Bu destek aylık olarak brüt 1,177 lira oluyor.Destekten 8.93 liralık damga vergisi düşülüyor böylece net 1.168 lira ödeme yapılıyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı