Fibabanka’dan Yüzde 1,80 Düşük Faiz Oranlı Araç Kredisi Veriyor!

Fibabanka, müşterileri için uygun taşıt kredisi imkanları sunuyor. %1,80’den başlayan ve 48 aya kadar vadelenen araç kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Kredi 22.02.2022 - 22:20 22.02.2022 - 22:20 Serhat Karaman

Fibabanka taşıt kredilesi başvurusu, yalnızca fiziksel şubeler üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle şubelere gidilmesi ve taşıt kredisi kullanmaya uygun olunup olunmadığının öğrenilmesi gereklidir. Mevcut bir kredi borcu olan ve kredi ödemelerine devam etmekte olan kişilere banka tarafından kredi verilmez. Öncelikle bu borcun kapatılması ve daha sonra yeniden başvuru yapılması talep edilir. Banka, ön başvuru onayının yapılmasından sonra taşıt kredisi alacak kişilerden şu belgeleri doğru ve eksiksiz olarak kendilerine teslim edilmesini talep edilen belgeler şunlardır: 

  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir belgesi (Maaşlı çalışanlar için son 1 aya ait maaş bordrosu, firma ortakları için ise vergi levhası fotokopisi, son üç yıla ait onaylı bilanço ve gelir tablosu belgeleri talep edilir.) 
  • 0 km araç için proforma fatura 
  • 2. el araç için ruhsat fotokopisi 

Banka, gerekli gördüğü durumlar dışında ikametgah belgesi ya da eve ait faturaların talebinde bulunmaz. 

Fibabanka Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 

Haber

Fibabanka taşıt kredisi faizleri, alınan taşıt kredisinin vadesine göre değişir: 

  • 13 - 18 ay için %1,80, 
  • 3 - 12 ay için %1,95, 
  • 19 - 24 ay için %1,98 ve 
  • 25 - 48 ay için %2,08 

Fibabanka En Fazla Ne Kadar Taşıt Kredisi Veriyor? 

Fibabanka’dan alınabilecek maksimum taşıt kredisi tutarı, 1.500.000 TL olarak belirlenmiştir. 
Bu tutarın alınabilmesi için alınan araçların sıfır kilometre olması gereklidir. İkinci el araçlar için ise banka tarafından en fazla 250.000 TL kredi verilebilir. 

Fibabanka Taşıt Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar? 

Fibabanka taşıt kredisinin maksimum vadesi 48 aydır. Bu vade dışında, alınabilecek maksimum kredi tutarına uygun olarak 12, 24 ve 36 ay vade seçenekleri ile de taşıt kredileri kullanılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@