İlk olarak Porsche ile başlayan üst segment spor otomobil markalarının SUV üretimleri daha sonra Lamborghini markasının URUS modeli ile deavm etmişti. Spor otomobil dünyasının ilk sıralarda gelen markalarından olan Ferrari ise bu yarışa uzun bir süre katılmamıştı. Yıllardır istenen Ferrari marka SUV modeli nihayet geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir tanıtım etkinliği ile tanıtılmıştı.

Tanıtılan otomobiller özellikleri ile dikkat çekerken dün ise BMW tarafından devasa motora sahip bir SUV modeli tanıtılmış ve XM adındaki bu model büyük beğeni toplamıştı. 
3A70841A-5FBE-48B8-8344-6DFAF2FCC509

Bugün gerçekleştirilen bir etkinlik ile de Lamborghini markası tarafından üst segment bir SUV modelinin tanıtımı yapılmıştı. Tanıtımı yapılan SUV modelinin dikkat çekmesi sonrasında bugün yapılmış olan tanıtım ile Lamborghini'nin de SUV modeli duyuruldu. Yeni gelen bilgilere göre Lamborghini tarafından piyasaya sürülecek Urus S modelinin özellikleri ve tanıtımı dikkat çekti.

52346B8F-9239-4ACB-AA05-BC2186F5D8AA
666 beygir gücüne sahip olan bu SUV modelinin ilk üretilen Lamborghini Urus modeline göre bazı farkları bulunuyor. İlk modele göre bazı farklılıkları bulunan SUV modelinde tasarım büyük ilgi topladı. Lamborghini Urus S modelini tanıtan Lamborghini, nardo gri ismi verilen göz alıcı rengi ile tanıtımını gerçekleştirdi. Aerodinamik etkenler göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan dış kasa tipinde yer alan köşeli hatları ile agresif bir görünüm sağlayan otomobilin ön farları ve arka stop lambalarının içerisinde yer alan şerit halindeki led aydınlatmalar ise aracın dış görünümündeki köşeli ve çizgisel hatları destekliyor.

DFAD3309-FE39-4AEB-B72E-0A0EBE8ACDAA
İç kısmında orta konsolda köşegen yapıya sahip klima ızgaraları ve büyük ölçekli ekranı ile dikkat çeken otomobilde dijital panellerin yanı sıra buton ve düğmelerin de yer alıyor olması aracın içinde bir uçak kokpiti havası yaratıyor. Torpido gözünde yer alan Lamborhini imzası ise aracın hangi marka olduğunu sürekli olarak hatırlatan bir diğer özellik.

Aracın kaput kısmının altına bakıldığında ise 666 beygir gücüne sahip olan ve 850 Nm tork değeri üretebilen SUV modelinin çift turboşarjlı modeli kendisini gösteriyor. 0- 200 km/saat arasında yalnızca 12,5 saniyelik bir süreye sahip olan SUV modelinin 4.0 litrelik turboşarj motoru V8 olması ile dikkat çekiyor.

Xiaomi'nin yeni fiyat performans bombası Redmi 10C tanıtıldı! Xiaomi'nin yeni fiyat performans bombası Redmi 10C tanıtıldı!

2DA5CD4B-D1D9-4AFE-A791-5A37082EF423

Fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış olan ve Türkiye'ye doğrudan ithal edilip edilmeyeceği de bilinmeyen aracın tahmini Türkiye fiyatının 30 ila 45 milyon TL arasında olması bekleniyor.