Faizsiz Konut Kredisine Talepler Artıyor! Ev Sahibi Olmak İsteyene Bu Kez SGK'dan Faizsiz Kredi Desteği Verilecek!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ev sahibi olmak isteyenlere özel yeni cazip kredi seçenekleri sunulmaya başladı. İşte sıfır faizle ev alma fırsatı…

Finans 21.02.2022 - 10:12 21.02.2022 - 10:12 Serhat Karaman

Ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaş son yıllarda artan konut fiyatları ve bankaların yüksek faiz oranları ile sundukları konut kredileri nedeniyle bu hayallerini ertelemek zorunda kaldılar. SGK tarafından 2022 yılında duyurulan yeni destek ile Ziraat Bankası üzerinden birçok vatandaşa sıfır faizle konut kredisi verileceği duyuruldu. Belirli grupta yer alan tüm vatandaşların faizsiz olarak konut kredisinden yararlanması sağlanacak. 

Ziraat Bankası Faizsiz Konut Kredisi 

SGK tarafından Ziraat Bankası üzerinden birçok kesimden vatandaşa faizsiz olarak ve uygun geri ödeme seçenekleri ile kredi desteği sağlanması hedefleniyor. Artan konut fiyatları nedeniyle ev alma hayallerini ertelemek zorunda kalan birçok dar gelir grubunda yer alan vatandaşların kendi adlarında veya vefat eden yakınları tarafından vefat eden kişinin yerine kredi talep edilebilmektedir. 

Söz konusu kredi desteğinden yararlanarak ev sahibi olmak isteyenlerin belirli şartları sağlaması gerekecektir. Kredi kapsamında yer alan vatandaşların SGK üzerinden Hak Sahipliği Belgesi almasına gerek kalmadan Ziraat Bankası şubelerine giderek doğrudan başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri de sağlanmaktadır. 

Dul ve Yetimlere Faizsiz Konut Kredisi 

Haber

SGK’nın faizsiz konut kredisi avantajlarından yararlanarak finansman talep etmek isteyenlerin belirli şartları sağlaması istenmektedir. İlgili kanunlar kapsamında aylık bağlanmasını gerektiren durumlar neticesinde harp ve vazife malulü olanların ve bu ilgili kapsamda yer alan ancak haktan yararlanamayıp vefat eden kişilerin dul ve yetimleri de bu haktan yararlanmaktadır. Yine ilgili sebepler ile hayatını kaybeden kişilerin yakınları da faizsiz konut kredisi desteği için başvuru yapabilmektedir. 

Gazilere Faizsiz Konut Kredisi 

İlgili kanunda yer alan şartlara göre harp ve vazife malulü olan kişiler faizsiz kredi fırsatından yararlanabilmektedir. Öte yandan harp ve vazife malulü sayılan kişilerin sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam etmeleri halinde de bu haktan yararlanması mümkündür. 15 Temmuz Gazilerinin de yararlanması da mümkündür. Söz konusu grupta yer alan kişiler Ziraat Bankası üzerinden faizsiz konut kredisi taleplerini iletebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@