Faizler Oranları Değişti! İhtiyaç Konut Taşıt Kredilerinde Çarpıcı Faiz Oranları! Güncel Faiz Oranları!

Ekim ayı ile beraber bankalarda faiz oranlarında değişikliklere gitti.

Kredi 10.10.2021 - 10:49 10.10.2021 - 10:49 Göksel Sarı

Bankalar Eylül ayı ile beraber taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında bazı değişikliklere gittiler. Bankalara kredi başvurusunda bulunmak isteyenler faiz oranlarını araştırmaya başladı.

Bankalar Değişiklikleri Duyurdu!

Kredi kullanımında en çok tercih edilen özel ve kamu bankalarında güncel faiz oranları kendi internet sitelerinde yayınlandı. Ziraat, Türkiye Ekonomi Bankası, İş Bankası, Halkbank, Yapı Kredi, Garanti BBVA  kredi faiz oranları neler ? Bankaların faiz oranlarında değişikliklere gitmesi ile akıllara takılan bütün soruların cevabını sunduk. İşte detaylar.

Kamu Bankaları Faiz Oranları

Kamu ait banka olan Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi için kredi faiz oranını 1.51 olarak belirledi. Taşıt kredisi faiz oranı 1.61, konut kredisi faiz oranı ise 1.37 olarak belirlendi. Devlet destekli olarak verilen krediler için ayrıca faiz oranları belirleyen banka özellikle çiftçiler tarafında çok tercih ediliyor.

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank’ta kredi kullanmak isteyenler için faiz oranlarını güncelledi. Halkbank’tan ihtiyaç kredisi kullanmak için belirlenen faiz oranı 1.63, taşıt kredisi için belirlenen faiz oranı 1.54, konut kredisi kullanımında belirlenen faiz oranı ise 1.38 oldu.

Özel Bankaların Faiz Oranları

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.69, taşıt kredisi faiz oranını 1.69 ve konut kredisi faiz oranını ise 1.47 olarak güncelledi. Garanti Bankası uzun vade süreleri ile konut kredilerinde ön plana çıkıyor.

Yapı Kredi Bankası kredi faiz oranlarında güncellemeye giden bir diğer özel banka olarak karşımıza çıkıyor. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için 1.79 faiz oranı, taşıt kredisi kullanmak isteyenler için 1.59 faiz oranı,  konut kredisi kullanmak isteyenler için 1.37 kredi faiz oranı belirlenmiş durumda.

QNB Finansbank ise ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.39, konut kredisi faiz oranını 1.69, taşıt kredisi faiz oranını ise 1.79 şeklinde güncellendi.