Evde Bakım Maaşları Yattı mı? Hangi İllerde Maaşlar yattı? Maaşın Yattığı Nasıl Öğrenilir?

10 Ekim evde bakım maaşları yatan iller açıklandı. Maaşlara nereden nasıl bakılır?

Finans 10.10.2021 - 16:02 10.10.2021 - 16:02 Göksel Sarı

Yeni aya girilmesi ile eve bakım maaşı alaanların paraları hesaplara yatırılmaya başlandı mı? Her ay farklı illere ve farklı tarihlerde maaşları yatıran devlet bu ay da maaşları yatıracağı illeri açıkladı.

Evde bakım aylığı alanların en çok araştırdığı konulardan birisi bu ay hangi illere hangi tarihlerde aylıklar yatırılacak konusu oldu. Ekim ayı evde bakım parası arama motorlarında en çok sorgulanan konulardan birisi olmuş durumda. Ay ortasına doğru yatırılmaya başlanan maaşların ne zaman yatırılacağı yoğun şekilde merak ediliyor. Henüz evde bakım maaşları hesaplara aktarılmadı. Peki maaşların yatıp yatmadığı nasıl öğrenilir?


Evde Bakım Aylıklarının Yattığı Nasıl Öğrenilir?

Evde bakım aylığı alan vatandaşlar sorgulama yapmak için cep telefonlarından SMS atarak maaşlarının durumunu  öğrenebilir. Ödemelerini Ziraat Bankası aracılığı ile alanlar, BAKIYE yazıp 4747’ye SMS atarak hesaplarındakii bakiyeleri sorgulayabiliyor. Bu şekilde hesaplarına herhangi bir paranın yatması durumunda bundan haberdar olabilirler. Bu bakiyeleri sorgulayan evde bakım aylığı alanlar ise maaşın yatıp yatmadığını bu şekilde öğrenebilirler. Mesaj göndermeniz durumunda 1 SMS ücreti kullandığınız operatör tarafından sizden tahsil edilmektedir.

e-Devlet İle 1 Dakikada Öğrenmek Mümkün

Evde bakım aylığı alan vatandaşlar bu aylıkların sorgulamasını e-Devlet üzerinden de yapabiliyor. Bunun için e-Devlet şifrenizi PTT’den almak yeterli. Ardından bu şifreler ile giriş yapılarak, arama kısmına eve bakım yazmanız yeterli oluyor. Bu şekilde 1 dakika içerisinde bu ay maaşın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

2022’de Zam Aylıklara Zam Bekleniyor

Ayrıca Evde bakım aylıkları ile alakalı tüm detayları e-Devlette açılacak olan sayfa ile öğrenebilirsiniz. Bu aylıklar ile evde bakıma muhtaç olan bireylere baktıkları için maaş alan kişiler her ayın 15’inde maaşlarını kontrol edebilirler. Verilen aylıkların tutarlarının ise gelecek yılın başı olan Ocak ayında itibaren zamlanması sö konusu. En az enflasyon oranında zamlanması beklenen aylıkların miktarının ne olacağı şimdiden araştırılmaya başlanmış durumda.