Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Bir Destek Yapı Kredi'den Geldi! Konut Kredisi Faizleri Düşüyor Mu?

Ev sahibi olmak isteyenler için bankalar harekete geçti. Yapı Kredi herkesi kira öder gibi ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. İşte o ayrıtılar…

Kredi 26.02.2022 - 12:30 26.02.2022 - 12:30 Serhat Karaman

Konut fiyatlarında özellikle pandemi sonrası dönemde ciddi bir artış yaşandı. Bir yandan salgın hastalık etkileri, diğer yandan kurda görülen sert dalgalanmalar ve sektörel sıkıntılar fiyatların olduğundan çok daha yüksek seviyelere ulaşmasına neden oldu. 

Konut sahibi olmak isteyenlere en cazip oranlarla kredi veren Yapı Kredi Bankası, uygun geri ödeme seçenekleriyle de dikkat çekiyor. En avantajlı faiz oranlarına sahip konut kredisi veren bankalar arasında yerini alan Yapı Kredi, 120 aya kadar vade imkanı da sağlanıyor. Bu sayede uzun vadeye yayılan düşük taksit ile vatandaşların bütçesine uygun bir şekilde geri ödeme planlarından yararlanması sağlanmaktadır. 

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama 

Haber

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi (Mortgage) kapsamında düşük faiz oranları uygulanmaya başladı. 120 ay vade seçenekleri ve yüzde 1,93’ten başlayan faiz oranları ile en uygun konut kredisi veren bankalar arasında yerini almayı başardı. 100.000 TL kredi hesaplamasına göre 120 ay vade, yüzde 1.93 faiz oranı kapsamında aylık 2.146 TL taksit seçeneği ile vatandaşların kira öder gibi kendi evinde oturması sağlanacak. Satın alınacak binanın belirli enerji ve diğer şartları da sağlaması halinde değerinin yüzde 90’ına kadar finansman sağlanması da mümkündür. 

Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü Mü? 

Konut kredisi faiz oranlarında 2022 Şubat ayı itibariyle avantajlar devam ediyor. Birçok banka tarafından yeniden düzenlenen faiz oranlarının ardından konut kredilerinde de faizlerin nispeten düşüş eğilimi içinde olduğu görüldü. TCMB tarafından faizlerin indirilmesine rağmen bankaların kredi ürünlerinde faizlerin istenen düzeyde aşağı çekilmemesi ayrıca tartışma yaratmıştı. 
Bankalar ise yeni dönemle beraber konut kredisi faiz oranlarını indirmeye başladı. Bazı bankaların güncel konut kredisi faizleri ise şöyle:

  • Akbank Konut Kredisi: Yüzde 1,96 
  • ING Bank Konut Kredisi: Yüzde 1.59 
  • Türkiye İş Bankası Konut Kredisi: Yüzde 1.95
  • Alternatif Bank Konut Kredisi: Yüzde 1,97 
     

Gelişmelerden Haberdar Olun

@