Kredi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişiler yükselen konut fiyatları nedeniyle mağdur olmaya devam ederken tek başına kredisini ödemekte zorlanan kişilere ortak konut kredisi kampanyası başladı. Ziraat Bankası ortak konut kredisi kampanyası paketinde aynı evi ödeme konusunda 5 kişiye kadar başvuru yapılabiliyor. 

Ortak konut kredisi başvurusu için en az 2 en fazla 5 kişi başvuru yaparken aynı evi satın alan ortaklardan ikisi ya da kredi kullanımı yapabilmektedir. Konut kredisi çekmek isteyen kişilere talep ettikleri tutar için konut kredisi ekspertiz değeri 500 bin TL ve altında olan kişilere ekspertiz değerinin yüzde 90'ı kadar kredi verilirken, 500.000 TL’nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin yüzde 80'i kadar 120 aya kadar vadeli konut kredisi verilecek. 

ZİRAAT BANKASI ORTAK KONUT KREDİSİ NEDİR?

Yükselen konut fiyatları nedeniyle vatandaşlar ev sahibi olmakta zorlanırken özellikle de asgari ücretli çalışan kişiler bankalardan kredi onayı almakta zorlanıyordu. Konut fiyatlarının 1 milyon TL barajını aşması ile aylık taksit ödemeleri cepleri yakarken bankalarda düşük geliri olan kişilere otomatik olarak onay veremiyordu. Süreçte ortak konut kredisi paketi bu kişilerin kurtarıcısı oldu. Ortak konut kredisi aynı eve sahip olmak isteyen 2'den fazla kişinin aynı konut için tek bir konut kredisi paketine başvuru yapmasıdır. Yani aynı evi birden fazla kişi satın alır ve konut kredisi taksitlerini ortak bir şekilde öder. 

ziraat ortak konut kredisi

Tapu sahipleri dikkat! Başvuru yaparsanız Vakıfbank hesaplarınıza 45000 TL yatıracak Tapu sahipleri dikkat! Başvuru yaparsanız Vakıfbank hesaplarınıza 45000 TL yatıracak

ORTAK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Düzenli geliri olan kişiler ortak konut kredisi paketine başvuru yapabilirken en az 2 en fazla 5 kişi konut alımı için kredi çekebilmektedir. Konut kredisi başvurusu tüm Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Söz konusu kredi paketinde 120 aya kadar vadeli finansman desteği sağlanırken aylık düzenli geliri olan 18 yaş üstü kişiler bu pakete başvuru yapabilmektedir.

Konut kredisi onayı alan kişilerin satın aldıkları ev üzerine ipotek konulmakta olup tapuda yer alan ipotek şerhi ancak borç bitirildikten sonra kaldırılmaktadır. Konut kredisi başvurusu onaylanan kişiler aynı gün kredi onayı alabilmekte olup kredi kullandırımı 1 hafta içerisinde yapılmaktadır.