Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu! Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak İş Bankası yeni kampanyasını duyurdu. Başlatılan kampanyada konut satın almak isteyen kişilere 6 aya kadar ötelemeli finansman desteği sağlanacağı ilan edildi. İş Bankası konut kredisi kampanyası ile bu sayede evini bugün alarak hemen oturmaya başlayanlar talep etmeleri durumunda ilk taksit ödemelerini 2023 yılının Nisan ayına kadar öteleyebilecekler. 

Yükselen konut fiyatları nedeniyle vatandaşlar ev sahibi olmakta zorlanırken böylelikle İş Bankası müşterilerine faiz indirimi olarak bir avantaj sağlamasa da taksit ödemesi konusunda büyük bir avantaj sağlamış olacak. Ekim ayında konut kredisi çekerek evini bugün satın alan kişiler ilk taksit ödemesini ise talep etmeleri durumunda Nisan ayına kadar öteleyebilecekler. 

İŞ BANKASI 6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ PAKETİNDE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen müşterilerine İş Bankası 6 ay ertelemeli finansman desteği sağlarken başlatılan kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler ödemelerin öteleyebilecekler. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması ve aylık belgelenebilir düzenli bir gelire sahip olmaları yeterli olacak. Ancak, banka kredi notu ve ekspertiz raporuna göre başvuruyu onaylama ya da reddetme hakkına sahip olacak. 

6 ay erteleme

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU! 120 AY VADELİ 250.000 TL KONUT KREDİSİNİN AYLIK TAKSİT ÖDEMESİ KAÇ TL?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişiler için İş Bankası yüzde 2,05 oranı ile konut kredisi verirken bankadan kredi çekmek istiyorum diyen kişiler için 120 ay vadeli finansman desteği açıklandı. Kredi çekmek isteyen kişilere 6 aya kadar ötelemeli kredi çekme imkanı sunulurken kredi paketinden yararlanmak isteyen kişiler başvurularını İş Bankası şubeleri üzerinden yapacaklar. 

250 bin kredi haspalama

120 ay vadeli 250.000 TL konut kredisi paketinde aylık taksit tutarı 5 bin 616 TL olarak ödenirken konut kredisi masrafı olarak ödenen rakam ise 7 bin 731 TL olarak gerçekleşecek. Kredinin 6 ay ötelemeli olarak çekilmesi durumunda ise hesaplama değişirken ötelenen tutarın vade sonunda peşin ödenmesi gibi ek hesaplama yöntemleri devreye girecek. Ancak bu hesaplamaları banka şubelerinde müşteri temsilcileri ile kredi talebinde bulunan kişi ortak plan hazırlayarak belirleyecek.