Merkez Bankası tarafından Eylül ayında yapılan 100 baz puanlık faiz indirimi sonrasında gözler bir kere daha bankaların kredi faiz oranlarına çevrilmişti. Özel bankalar ekonomide yaşanan dalgalanma, belirsizlik ve dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile kredi musluklarını kapatarak faiz oranlarını yükseltirken beklenen atak her zaman olduğu gibi kamu bankalarından geldi. 

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan güncellemeler ile hem kredi faiz oranları düşürüldü hem de kabine toplantılarının ardından açıklanan yeni destek paketleri için başvuru ekranları açıldı. Yapılan yeni güncellemeler sonrasında en uygun kredi veren bankalar kamu bankaları olurken ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi paketlerinde yeni fırsatlar sunulmuş oldu. 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI GÜNCEL LİSTESİ EKİM 2022!

Sahip olduğu aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük bankası unvanını elinde bulunduran Ziraat Bankası yeni kredi paketleri ile en uygun kredi veren banka olma başarısını da gösterdi. Banka ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi paketlerinde oranlarını güncellerken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni 2 destek paketi için de başvuru ekranını açtı. 

25 bin kredi hesaplam

Düzenlenen kredi kampanyası ile en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0,99 seviyesine çekilirken bu faiz oranı üzerinden kredi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi ise 971 TL olarak gerçekleşecek. Ziraat Bankası bu kampanyaya ek olarak yalıtım kredisi paketi ile aylık yüzde 0,99 faiz oranı ile 60 ay vadeli destek kredisi de verecek ancak bu paketten sadece evine yalıtım yaptıracak olan kişiler yararlanabilecek. 

sıfır konut kredisi oranı

VAKIFBANK GÜNCEL İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜZDE KAÇ?

3 kamu bankası da ortak tabela faiz oranı kullanırken ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 1,55 olarak uygulanan faiz oranı konut kredisi paketinde sıfır konut almak isteyenler için yüzde 1,20 ve 2.el konut almak isteyen kişiler için ise yüzde 1,29 olarak uygulanıyor. İlk kez sıfır konut almak isteyen kişiler için ise bu oran yüzde 0,99 olarak destek kredisi paketinden veriliyor. 

halkbank taşıt kredisi

HALKBANK GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ! EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Kamu bankaları taşıt kredisi paketinde de en uygun kredi veren bankalar olarak ilk sırada yer alırken araç kredisi paketinde aylık faiz oranı yüzde 1,59 olarak uygulanıyor. Bu oran üzerinden 48 ay