En Uygun Otomobil Fiyatları Belli Oldu! Ekim Ayında Alınabilecek En Ucuz Araçlar

Otomotiv sektöründeki pandemi darbesinin yanında bir de artan döviz kuru, araç piyasasını olumsuz etkiledi. Türkiye'de araç fiyatları giderek artarken, işte ekim ayında uygun fiyatla satılan araçlar…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Koronavirüs salgını, dünya çapında otomotiv pazarını olumsuz etkiledikten sonra Türkiye’de de araçların arz talep dengesi şaştı. Bunun üzerine bir de döviz kurundaki hızlı artış gelince otomobil fiyatları yüksek seviyelere tırmandı. Türkiye’de ekim ayında satışa sunulan otomobiller arasında en uygun fiyatla satılığa çıkarılan sıfır kilometre araçlar belli oldu. Bu kampanyalar ile 165 bin TL’den başlayan fiyatlarla sıfır kilometre araç satın almak mümkün…

Ekim Ayında Alınabilecek En Ucuz Otomobil Fiyatları

Tüm dünyada çip krizinin yaşanmasıyla birlikte otomobile artan talep karşılanmak zorlandı. Bu süreçte arz sıkıntısı ve iç piyasada yükselen döviz araç fiyatlarını yüksek seviyelere taşıdı. Tüm bu gelişmeler altında Türkiye’de sıfır kilometre araç fiyatları arasında en uygun fiyatlı otomobiller belli oldu.

Citroen markasının satışa sunulan en uygun otomobili C3 modeli oldu. C3 FEEL 1.2 PureTech 83 BVM S&S 5 İleri Manuel otomobil satış fiyatı 192 bin TL iken ekim ayına özel 181.800 TL’den satılıyor. Dacia da en uygun fiyatlı aracını Yeni Sandero Comfort 1.0 Sce 65 bg olarak bayilerde satılığa çıkardı. Aracın kampanyalı fiyatı 165 bin TL olarak açıklandı.

Markaların En Ucuz Modelleri Listelendi

Türkiye’de üretim yapan Fiat markasının 2021 Ekim ayına özel kampanyalı satışlarında EGEA SEDAN Easy 1.4 Fire 95 HP Benzinli modeli öne çıktı. Etiket fiyatı 171.900 TL olan Egea Sedan’ın kampanyalı fiyatı ÖTV indirimiyle birlikte 157.900 TL’ye geliyor.

Ford markasının en ucuz otomobili Focus Trend X 4 Kapı1.5L Ti-VCT-123PS 6 İleri Manuel Benzin olurken, 245.900 TL’den satışa sunuluyor. Bazı modellerini Türkiye’de üreten Hyundai markası ise Hyundai i10 1.0 MPI 5 İleri Düz Jump (Benzinli) modelini kampanyalı olarak 164.150 TL şeklinde açıkladı.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN