En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada! İşte Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Kira ödeme derdine son vermek isteyenler uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanabileceği bankaları araştırıyor. Bankaların güncel konut kredisi kampanyalarına göre en uygun faizi hangisi veriyor?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Hayat pahalılığının giderek arttığı dönemde barınma ihtiyacını garanti altına almak isteyenler, konut satışlarına büyük ilgi gösteriyor. İşsizlik ve pandemi döneminde artan enflasyon problemleri, her şeyde olduğu gibi kira fiyatlarını ödemeyi zorlaştırıyor. Bu süreçte yüksek kira bedeli ödemek yerine uygun faiz oranlarıyla konut kredisi çekip kendi evinde oturmak isteyenler bankaların kampanyalarını araştırıyor. İşte kamu ve özel bankaların konut kredilerinde uyguladığı faiz oranları…

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Faiz Oranı

Türkiye’de ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği kamu bankalarının başında yer alan Vakıfbank, yine cazip koşullar sunmasıyla öne çıkıyor. Sarı Panjur konut kredisi kampanyası kapsamında Vakıfbank’tan kredi çeken müşteriler ödemelerini 120 aya varan vade seçenekleriyle yapabiliyor. Bankanın konut kredisinde uyguladığı faiz oranı yüzde 1.37 iken en fazla 1 buçuk milyon TL’ye kadar kredi çekilebiliyor.

Akbank Konut Kredisi Kampanyası

Özel bankalar arasında ev sahibi olmak isteyen müşterilerine en uygun faiz oranlarını sunan bankalardan biri de Akbank oldu. Akbank konut kredisinde yüzde 1.37 faiz oranı ve 120 ay vade seçeneği sunuyor. Kredi kullanımında evin fiyatının yüzde 80’i oranında finansman desteği alınabiliyor.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

İş Bankası’nın en çok tercih edilen kredi ürünlerinden konut kredisinde hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler için özel fırsatlar sunuluyor. İş Bankası tarafından konut kredisinde uygulanan faiz oranı yüzde 1.38 olarak açıklandı. Maksimum 500 bin TL’ye kadar kullanılabilen bu kredi kampanyasında vade seçeneği 10 yılla sınırlandırıldı.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı

En uygun konut kredisi faizi uygulayan bankalar arasında Yapı Kredi de yer alıyor. Yapı Kredi bankasından kredi çekmek isteyen vatandaşlar, yüzde 1.39 faiz oranıyla karşılaşıyor. Maksimum 1 milyon TL’ye kadar konut kredisi kullanılabilirken 120 ay vadeli seçenekler büyük ilgi görüyor.

HABERİ PAYLAŞ: