İş arayanlara müjde! Hem kamu hem de özel sektöre çalışmak üzere memur ve personel alımı yapılacak. Yaklaşık 10 bin kişinin alınacağı o ilan için başvuru şartları ve tarihi merak edilirken sözleşmeli personel, memur ve işçi alım ilanları verilmeye devam ediliyor. En güncel kamu ilanları…

Milyonlarca kişi iş ararken gözler yeni gelecek ilanlara çevrildi. İlanların açıklanmasının ardından birçok kişi başvuru tarihi ve şartlarını araştırmaya devam ederken kamuya, üniversiteye ve ve özel sektöre alım yapılacağı duyuruldu. Her gün yayınlanan ilanlarla birlikte sözleşmeli personel ve işçi alımı devam ederken detaylar merak edildi.

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

MEMUR VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLANLARI

Türkiye’de farklı il ve kurumlarda çalıştırılmak üzere verilen ilanlar hız kesmeden devam ederken birçok kişi güncel iş ilanlarını takip etmeye devam ediyor. Farklı kurum ve kuruluşlarda görevlendirilmek üzere verilen ilanların şartları ve tarihi belli oldu. Toplamda 9 bin 719 personel alımı yapılacak o ilanın detayları araştırılmaya başlandı.

İlana başvuracak adaylar için gerekli şartlar açıklandı. Görev yapmak üzere kurum ve kuruluşlara alınacak kişilerin en az ilkokul mezunu olması ve bazı kurumlar için KPSS’den en az 50 puan alması şartı aranıyor. Her kurum için geçerli olmayan KPSS puanı kura çekimi ya da sınav gibi çeşitli şekillerde belirleniyor. Adaylardan istenilen başvuru şartları şu şekilde belirtilmiştir;

a) Türk vatandaşı olmak.

 b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

 f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak