Emekliye Ek Gelir Yaratan Destek! Emekli Maaşı Bu Yöntemle 750 TL Birden Artabilir!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaş ödemlerini ilgili bankalar aracılığıyla alanlara 750 TL ek destek verilecek. İşte emekliye ek gelir fırsatı…

Ekonomi 01.03.2022 - 09:56 01.03.2022 - 09:56 Serhat Karaman

Emeklinin artan nakit ihtiyacına çözüm olması için SGK ile Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer kamu bankaları anlaşma sağladı. Bu anlaşma sayesinde emeklinin maaşını ilgili bankalardan alması durumunda 750 TL ek gelir elde etme avantajlarından yararlanabilecekler. Ayrıca emekliye özel bu bankalar tarafından cazip oranlara sahip finansman destekleri de verilecek. 

SGK’nın bankalar ile yaptığı anlaşma sonrasında emekli maaşına ekstra verilen 750 TL’ye ek gelir fırsatı bazı bankalarda ise daha yüksek oranlara kadar sunulabiliyor. Devlet bankasından ek gelir almak ve maaşını artırmak isteyen emekliler ise bu fırsattan yararlanabiliyor. 

Emekliye 750 TL Ek Ödeme 

SGK tarafından Emekli Sandığı, Bağ Kur veya SSK emekli maaş ödemeleri yapılırken ek destek verilecek. Emekli maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla veya Halkbank ya da Vakıfbank’tan alanların benzer oranlarda bu destekten yararlanması sağlanmaktadır. SGK ile yapılan anlaşma gereği alınan maaş oranlarına göre farklı miktarda ödemeler yapılmaktadır. 

Haber

SGK emekli maaş ödemleri 1.500 TL ve altında olanlara 500 TL, 1.500 TL – 2.500 TL arasında olanlara 625 TL, 2.500 TL ve üzerinde ise 750 TL maaşa ek ödeme yapılacak. Hızlı başvuru kanalları üzerinden işlem yaparak ödemelerin en kısa sürede hesaplara geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Emekliye 3 Yıllık Peşin Ödeme Yapacak

Emekli aylıklarını Ziraat Bankası’ndan 3 yıllığına almayı taahhüt eden vatandaşların maaşına destek ödemesi yapılacak. 3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılarak vatandaşın nakit sıkıntınsın azda olsa giderilmesi hedefleniyor. Kolay başvuru yolları kullanılarak işlem yapılabilmektedir. 

Ziraat Bankası aynı zamanda birden çok emekli maaşı alanlara da yine maaş tutarı toplamına göre promosyon ödemesi yapmaktadır. İnternet, Mobil, ATM veya SMS ile kolayca başvuru yaparak emeklinin anında maaşına ek destek ödemelerinden yararlanması mümkündür. SMS ile başvuru işlemleri için PRO yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numarasını da ekleyerek 4757’ye mesaj gönderilmesi yeterlidir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@