Emekliye 5700 TL İkramiye Ve Promosyon!

Bankaların emeklilere özel promosyonları devam ediyor. İkramiye promosyon müjdesi!

Finans 10.10.2021 - 19:40 10.10.2021 - 19:40 Göksel Sarı

Yıllarca sigortalı olarak çalıştıktan sonra gerekli şartları yerine getiren vatandaşların emeklilik hakları doğuyor. Prim ve yaş gibi şartlar uygun olduktan sonra emekli olan kişiler emeklilik haklarına ve aylıklarına kavuşuyor. Yıllarca çalıştıktan sonra dinlenmek isteyenler bu hakları merak ediyor.

2500 Liraya Kadar Promosyon Alma İmkanı

Çoğu banka emeklilerin maaşlarını kendilerine taşımaları halinde 2017 yılından bu yana belirli miktarlarda promosyonlar ödemekte. Emeklilerin bankaya taşıdıkları maaşlarını 3 yıl boyunca tekrara taşımamaları sözü karşılığında 1000 lira ile 2500 lira arasında ödemeler yapılıyor. Bu ödemeler bankadan bankaya farklı miktarlarda olsa da genel olarak emekliler için sevindirici bir destek olarak karşılanıyor. Bu promosyonlar 3 yılda bir yapılmaya devam ediliyor.

1 Yılda Toplam 5700 Lira Ek Gelir

Ayrıca bu promosyonların dışında emeklilere devletten de bazı ödemeler yapılıyor. Emekli kişiler parasal ihtiyaçlarını karşılanması için son zamanlarda bayramlarda olmak üzere yılda 2 kez verilen ikramiye miktarları da 1000 TL’den 1100 TL’ye çıkarıldı. Bu ikramiyelerin yanı sıra bankaların emeklilere özel düzenledikleri promosyonlarda emekliler tarafından sıkı takip ediliyor. Emekli maaşı alanlar yılda 2 defa bayram ikramiyelerin yanı sıra bankaların promosyonları ile 3 yılda bir kez olmak üzere toplam 5700 TL’ye kadar ek gelir elde edebiliyor.

Emeklilere 2022 Yılında Zam Müjdesi

Bayramlarda ödenen ikramiyeler en çok nakite ihtiyaç duyulan zamanlar olduğundan emekliler için adeta ilaç gibi. 2022 yılının yaklaşması ile beraber bu ikramiyelere de zam yapılma ihmali olduğu konuşuluyor. 2022 yılı içerisinde emeklilere bayramlarda verilecek olan ikramiyelerin 1250 lira seviyesine çıkma ihtimali de yine devletin hazırlıkları arasında. Banka promosyonu ve bayram ikramiyelerini alan emekliler yıllık gelirlerini artırıyor. Emekli olduktan sonra çalışmaya devam eden kişiler ise sadece promosyonlardan faydalanabiliyor. Bankaların verdiği ücretleri almak için ise başvuru yapmak gerekiyor. Ayrıca bazı bankaların emekliler özel olan düşük faizli kredileri de yıl içerisinde nakit sıkıntısı çeken emekliler için finansman desteği olarak karşımıza çıkıyor.