Emeklilerin Banka Borçları PTT Desteği ile Kapatılabilecek! Emeklilere Yeni Destekler Gündeme Geldi!

PTT tarafından 2022 yılında da emeklinin nakit sıkıntısına ve borçlarına çözüm sunuluyor. Emeklilere Bor Transferi Kredisi verilecek. İşte ayrıntılar…

Kredi 22.02.2022 - 18:36 22.02.2022 - 18:36 Serhat Karaman

Türkiye’de milyonlarca emekli bankalara olan borçlarını ödemekte zorlanmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde zamların üst üste gelmesinin ardından vatandaşların kredi ve kredi kartı borçlarında görülen artış yeni finansman arayışlarını da gündeme getirdi.

PTT ve Aktif Bank tarafından verilen borç kapatma kredisi ile emeklinin kredi kartı, kredi ve KMH borçlarının yeniden yapılandırılması ve avantalı ödeme planları ile kolayca kapatılması sağlanacak. Ayrıca emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara yönelik daha birçok farlı nakit finansman seçeneği ve destekler de sunulmaya devam ediyor. 

Emekli Borç Kapatma Kredisi 

PTT Emeklilere Borç Transferi Kredisi ile destek vermeye devam ediyor. Emekli maaşını aldıkları bankalara olan tüm borçları için Aktif Bank PTT kredisi ile borçlarını yapılandırmak isteyenlere 36 ay vade seçeneği ve yüzde 3,29’dan başlayan faiz oranları ile kredi verilecek. Bu sayede emeklinin mevcut banka borçlarını kapatmaları için uygun finansman avantajlarından yararlanmaları sağlanacak. 

Haber

3 ay erteleme seçenekleri ile borç kapatma kredisi avantajlarından yararlanmak isteyen emekliler ise maaşını PTT üzerinden almaları halinde bu fırsattan yararlanabilecekler. 3 ay ertelemeli borç kapatma kredi kapsamında PTT aracılığıyla kullandırılan diğer banka kredilerinin kapatılması sağlanacak. 

Kefilsiz, Şartsız PTT Emekli Kredisi 

Borç kapatma kredisinin yanı sıra emekliye özel PTT ve Aktif Bank işbirliği ile 80 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verilmesi hedefleniyor. Kefil şartı olmaksızın emeklilerinin acil nakit ihtiyaçları için yararlanabileceği kredi desteği kapsamında yüzde 2,49’dan başlayan faiz oranları ile 36 ay vade seçenekleri uygulanmaktadır. Üstelik emekli maaşını PTT’den alanların Türkiye genelindeki tüm PTT şubelerine giderek kredi başvurularını gerçekleştirmeleri de mümkündür. 

Ayrıca 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için emekli maaşını PTT’den alanların SMS ile kolayca başvuru yaparak kredi kullanması sağlanacak. SMS ile başvurularını tamamlayan tüm emeklilerin söz konusu ihtiyaç kredisinden yararlanarak artan birçok farklı ihtiyacı için nakit desteği alması sağlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@