LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı

Emeklilere verilecek olan promosyon ödemelerinde yaşanan yeni gelişmeler dikkat çekmeye devam ediyor. Haziran ayından bu yana bankalar tarafından verilmekte olan promosyon ödemeleri kapsamında vatandaşlara verilen emekli promosoyon ödemelerinde sürekli olarak artışa gidiliyor. Yapılan çalışmalar kapsamında vtandaşlara verilecek olan promosyon ödemelerindeki gelişmeler dikkatleri üstüne çekiyor.

İlk olarak Haziran ayında duyurulmaya başlayan ve vatandaşların talepleri sonrasında tutarları yükseltilen emekli promosyon ödemeleri kapsamında vatandaşlara verilen emekli promosyonlarının tutarları büyük ölçekli olarak artırılmıştı. Gelen son bilgiler kapsamında ise emekli promosyon ödemelerinin tutarlarında büyük ölçekli olarak artışa gidileceği belirtildi.

Özellikle devlete bağlı hizmet veren ve halk arasında devlet bankası olarak anılan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankaları tarafından verilmekte olan promosyon ödemelerinde rakamların artırılacağı gündeme geliyordu.

Maaşlarını bu banka kurumları aracılığıyla alan emekli vatandaşların ve yakınlarının yoğun talepleri sonrasında bankaların yapacağı girişimler merak konusu olmuştu. Öte yandan özel banka kuruluşlarının ise ek ödemeler ile 10 bin TL tutarına kadar gelen emekli promosyon ödemeleri kapsamında pek çok vatandaş yüksek tutarlı promosyon ödemelerini almaya başladı.

Gelen bilgiler kapsamında bu bankaların promosyon ödemelerinde artışa gideceği öne sürüldü. Öte yandan bankalar tarafından olmayan ve sosyal medya platformlarında gündeme gelen promosyon bilgilendirmeleri kapsamında vatandaşlara 10 bin TL tutarında promosyon ödemesi yapılacağı bilgisi verildi.

Peki; güncel olarak hangi banka kaç TL promosyon ödemesi yapıyor?

EKİM 2022 GÜNCEL BANKA PROMOSYON TUTARLARI

İçinde bulunduğumuz Ekim ayı itibarıyla geçerli olan banka promosyon rakamları şu şekilde;

Ziraat Bankası - Vakıfbank - Halkbank

 • 1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500,00 TL

 • 1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625,00 TL

 • 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750,00 TL

Garanti Bankası

 • 1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 4 Bin TL
 • 1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 5 Bin TL
 • 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 6 Bin TL

İş Bankası

 • 1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 5 Bin TL
 • 1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 6 Bin 250 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 7 Bin 500 TL

QNB

 • 1.499 TL altında emekli aylığı alanlara 4 Bin 650 TL
 • 1.500 TL ila 2.499 TL arasında emekli aylığı alanlara 5 Bin 800 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 7 Bin TL

Başlıca bu tutarlarda gerçekleştirilen promosyon ödemeleri ile ilgili gündeme gelen 10 Bin TL tutarında ödeme fırsatı kampanyaları kapsamında ise emekli maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan çeken vatandaşların başka emeklileri de banka müşterisi yapması ile mümkün hale getiriliyor. Konuya ilişkin dhaa detaylı bilgiler bankalar ile birebir geçilerek kolaylıkla alınabiliyor.