Emeklilere Ek Ödeme Paketleri Duyuruldu! Emekli Maaşı Alanlar Bu Bankalardan Ek Ödeme Alabilecek!

Emekli maaşını artırmak isteyenler bankaların ek ödeme paketlerinden yararlanabiliyor. Birçok banka tarafından duyurulan yüksek oranlardan yararlanmak için son tarih ise 31 Mart olarak belirlendi!

Finans 04.03.2022 - 10:46 04.03.2022 - 10:46 Serhat Karaman

TÜİK’in Şubat ayı tüketici ve üretici fiyat endeksini açıklamasının ardından aylık bazda görülen yüzde 4,81’lik artış, yıllık bazda 54,44’e kadar yükseldi. Bir hayli yüksek enflasyonun etkisiyle de alım gücü en çok düşen gruplardan biri olan emekliler, maaşına ek destek ödemelerini araştırmaya başladı. 

Bankalar ise SGK ile anlaşması gereği mevcut emekli maaşını taşıyan veya yeni emekli maaşı alacak emeklinin ek ödemeden yararlanmasını sağlıyor. Ek ödeme desteğinden yararlanarak 2.750 TL’ye kadar maaşınıza ek geri ödemesiz ve koşulsuz nakit desteği kullanabilirsiniz. 

TEB 2.750 TL Emekli Promosyonu 

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) SGK emekli maaş ödemeleri kapsamında emekliye destek olmaya devam ediyor. 2.750 TL’ye varan promosyon desteğini veren TEB, emekli maaşını TEB’e 36 aylığına taşıyan ve 2 veya daha üzeri otomatik fatura talimatı veren tüm emekli müşterileri için 2.750 TL promosyon ödemesi yapmaya hazırlanıyor. Belirlenen şartların sağlanması ile SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı dahil tüm emekli gruplarının bu haktan yararlanması sağlanacak. 

Akbank 2.500 TL Emekli Ödemesi

Haber

SGK emekli maaş ödemleri kapsamında Akbank ise 2.500 TL’ye varan promosyon fırsını tüm emekli müşterilerine sunmaya devam ediyor. 31 Mart’a kadar başvuru işlemlerini yaparak maaş müşterisi olmayı taahhüt edenler bu hatan yararlanabilmektedir. Ayrıca emeklilerin Akbank’ın cazip bankacılık hizmetlerinden yararlanarak maaşlarını 2 gün erken çekmeleri ve herhangi bir faiz ödemeden maaşlarını kullanmaları sağlanmaktadır. 

Garanti BBVA Emekli Promosyonu 

Garanti BBVA emekli maaş müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını çözmeyi başarıyor. 2.500 TL’ye varan nakit promosyon ve buna ek olarak emekli tanıdığını da getirenlere özel 250 TL ek ödeme daha yapılıyor. Emeklinin 2022 yılında artan nakit ihtiyaçları için en uygun bankacılık ayrıcalıkları ve ek ödeme paketleri ile Garanti BBVA’da 31 Mart’a kadar başvuru işlemlerini tamamlayan emeklilerin hesaplarında ödeme tarihleri için nakit desteğini göndermektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@