Devletin son dönemde ödemiş olduğu sosyal yardım tutarları arttırılırken aynı zamanda pek çok yeni sosyal yardım destek paketi de kullanıma sokulmuştu. Pek çok kişi bu yardımlardan yararlanırken özellikle de ekonomik açıdan dezavantajlı olan kesimlerin desteklenmesi öncelik olarak belirlenmişti. 

Bu kapsamda hiç geliri olmayan kişilerin yanı sıra düşük geliri olan ve tek maaş ile geçinmeye çalışan asgari ücretli çalışanlar ile emekliler içinde destek paketleri başvuruya alınmıştı. Emeklilere yeni destek için ise maaş promosyonu ödemeleri devreye alındı. Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu bankalarına talimat geçerek emekliye ödenen promosyon rakamlarının arttırılmasını talep etti. 

PTT EMEKLİYE KAÇ TL PROMOSYON VERİYOR, PTT EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU 2022 NE KADAR, KAÇ TL?

Emekli maaşını PTT üzerinden alan emekli maaşı müşterilerine PTT tarafından kamu bankaları ile aynı tutarda ödeme yapılıyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve PTT emekli promosyonu olarak aynı rakamları ödüyorlar. 3 sene önce son yapılan güncellemede ödenen rakam;

1.500 TL altında emekli maaşı alanlara 500 TL,

1.500 TL ile 2 Bin 500 TL arasında emekli maaşı alanlara 625 TL,

2 Bin 500 TL üzerinde emekli maaşı alanlara ise 750 TL olarak hesaplanmaktadır. 

EMEKLİ PORMOSOYNU

PTT EMEKLİ PROMOSYONU NE ZAMAN YÜKSELECEK, 2022 - 2023 EMEKLİ MAAŞI PROMOSYONU KAÇ TL, NE KADAR OLACAK?

O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı! O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı!

Milyonlarca emekli özel bankalarda 8 bin liraya kadar yükselen promosyon rakamları sonrasında kamu bankaları tarafından verilecek olan müjdeli haberi beklemeye başlarken Sabah Gazetesi tarafından dün yapılan haberde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamu bankalarına promosyon rakamlarını arttırma talimatı verildiği duyuruldu. Kamu bankaları tarafından bu rakamın 5 bin TL olarak belirlendiği iddia edilirken bakanlığın ise en düşük 7 bin 500 TL olarak rakamın güncellenmesini istediği haberde yer aldı. 

Sabah Gazetesi ekonomi müdürü olan Dilek Güngör yazısında söz konusu rakamın haftaya açıklanacağını iddia ederken Cumhurbaşkanı jesti ile söz konusu rakamın 8 bin 500 TL olarak belirlenebileceği belirtildi. Promosyon müjdesi bekleyen emekliler için heyecan yaratan açıklamada tarih önümüzdeki hafta olarak belirlenirken rakamda Cumhurbaşkanı jesti ile büyük artış yapılması bekleniyor.