Emekli maaşı alan kişilere nakit para desteği müjdesi geldi. Vakıfbank tarafından yapılan kampanya kapsamında milyonlarca emekliye bütçelerini rahatlatma imkanı sunulurken kampanya için başvuru ekranı da bugün itibari ile açıldı. 

Akbank müşterisi olana yüzde 0 faiz oranı ile 10 bin TL nakit avans verilecek! Akbank müşterisi olana yüzde 0 faiz oranı ile 10 bin TL nakit avans verilecek!

Tek bir başvuru ile emeklilere 19 bin liraya varan nakit para ödemesi yapılırken Vakıfbank müşterisi olan emekliler bankaya dahi gitmeden söz konusu ödemeyi internet üzerinden hesaplarına aktarabilecekler. Peki, Vakıfbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası nedir, başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilir?

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ PAKETİ NEDİR?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve yükselen enflasyon rakamları nedeni ile emekliler son derece zorlu günler geçirirken Vakıfbank bu süreçte milyonlarca emekliye müjdeli haberi verdi. Vatandaşın kara gün dostu olan ve bu yönde desteklerini esirgemeyen kamu bankaları bir kere daha kredi musluklarını açtı. Başlatılan kampanya ile emeklilere 19 bin liraya kadar nakit para desteği 36 ay vadeli olarak sunuldu. 

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ

Ekim ayının en ucuz ve en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı Vakıfbank tarafından verilirken emeklilere yüzde 1,55 faiz oranı ile 36 ay vadeli borçlanma imkanı sunuldu. Ay sonuna doğru hesabını doğrultmakta zorlanan, ödemelerinde gecikmeye düşen ve nakit para ihtiyacı artan emekliler düzenlenen kampanya kapsamında nakit para desteğini en uygun koşullarda almış olacaklar. BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme kapsamında 50 bin liraya kadar olan kredi paketinde 36 aya kadar vadeli kredi çekme imkanı sunulurken bu rakamı aşan ve 100 bin TL'ye kadar olan kredi taleplerinde vade 24 ay ile sınırlandırılıyordu. 

19 BİN KREDİ HESAPLAMA

19 BİN TL KREDİ ÇEKEN EMEKLİLER BANKAYA KAÇ TL ÖDEYECEKLER?

Nakit para ihtiyaçları için kamu bankaları üzerinden kredi çeken emekliler bankaya 36 aylık kredi paketinde aylık 737,96 TL ödeme yapacaklar. Kredinin toplam geri ödemesi ise bu koşullarda 26 bin 566 TL olarak gerçekleşecek. Yani emekliler bankaya almış oldukları kredi paketinde toplamda 7 bin 566 liralık faiz yükü ödemiş olacaklar. Vakıfbank internet sitesi ve Vakıfbank mobil şube üzerinden de emekliler ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilecekler.