Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak! Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak!

Emekli promosyonları ile ilgili karar 3 gün sonra verilecek! Taşımadan önce muhakkak inceleyin hakkınız yanabilir - Türkiye'de 14 milyonu aşkın emekli için son dakika gelişmesi duyuruldu. Her ay değişen promosyon rakamları sonrasında emekliler en yüksek ödeme yapan banka araştırmasını sürdürüyor. Buna göre ise aylık taşıması henüz yapmamış olan emekliler için uzmanlardan flaş uyarılar geldi. Buna göre ise emekli aylığı taşırken dikkat etmeniz gereken hususlar haberde yer alıyor.

Emekli aylıkları Temmuz ayı ile birlikte 7 bin 500 TL'ye kadar yükselirken birçok banka ise ek bonus ödemeleri ile birlikte rakamları 10 bin TL'ye kadar çıkardı. Buna göre ise 10 bin TL'yi aşan promosyon rakamları sonrasında yeni yıla doğru gidilirken rakamların 15 bin TL'yi geçmesi bekleniyor. Milyonlarca emekli konulan bloke sonrası maaş taşıması işlemi yapamazken bu süreçte ise kamu bankalarının harekete geçmesini bekliyor.

KRİTİK GÜN PAZARTESİ

Promosyonda yeni dönemece ise 3 Ekim Pazartesi günü itibariyle geçecek. Bankaların promosyon kampanyaları 30 Eylül (bugün) itibariyle sonlanırken Ekim ayı itibari ile birlikte yeni anlaşmalar açıklanacak. Yapılacak açıklamalar doğrultusunda ise emeklilere ödenecek promosyon rakamları hakkında da bilgi sahibi olunabilecek. İşte taşımadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar da haberde yer ediniyor.

Emekli promosyon ödemelerinde kritik gün olarak Pazartesi günü öne çıkıyor. Bu doğrultuda ise emeklilere yapılacak olan promosyon rakamlarında yeni dönemece 3 Ekim itibariyle birçok banka kararını verecek. Bugün biten anlaşmaların ardından bankalar promosyon anlaşmasına son mu verecek yoksa yükseletecek mi tüm düğümler Pazartesi günü çözülüyor.

MAAŞ TAŞIMADAN DİKKAT!

Emeklilere yapılan en büyük uyarılardan birisi de şüphesiz bankaların promosyon kampanyalarını duyurması için 15 Ekim'e kadar bekledikleri. Eylül ayında da birçok banka ilk günden promosyon kampanyalarını duyururken birçok banka ise Ekim ayının 2. haftasına doğru yeni kampanyalarını açıklamıştı.

Maaş taşımakta titiz davranan emekliler kampanyanın duyurulmasının ardından belirli bir süre beklemesi kendileri için daha faydalı olabilir. Tüm bankaların kampanyaları açıklanır açıklanmaz maaşları taşıyarak daha yüksek promosyon ödemelerinden faydalanabilirsiniz.

BANKANIZ PROMOSYON RAKAMINI ARTTIRDIYSA..

Maaş aldığınız bankanız eğer promosyon ödemesinde artışa gitmiş ise arada kalan farkı bankanızdan talep etmeyi unutmayın. Talep etmemeniz durumunuzda ise hakkınız yanacak ve yüksek promosyon ödemesinden faydalanamayacaksınız.

Örneğin maaş taşıdığınızda kampanya tutarı 5 bin TL iken,

Ekim ayı itibariyle rakamlar 10 bin TL'ye yükseldi. Bu süreçte ise arada kalan 5 bin TL'lik fark için bankanıza müracaat ederek geri kalan ödemeyi de talep edebilirsiniz.