Emekli Olamayanlara Büyük Fırsat! Kredi Çekerek Emekli Olabilirsiniz

Diğer şartları tamamlayarak emekli olmak isteyen ancak prim ödemeleri konusunda eksiklik yaşayan vatandaşlar için yeni bir fırsat tanınıyor. Kredi çekerek emekli olma imkanı sunuluyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Devlet tarafından devlete olan borçların yapılandırılması için yeni bir hak getirilmişti. Bununla birlikte vergi yapılandırmalarında ve prim borçlarında kolaylık sağlanması, borçların taksitli olarak ödenmesi konusunda birtakım taksitlendirmeler yapılmasına karar verilmişti.

Prim borcunu ödeyemediği için tüm şartları tamamlamış olmasına rağmen bir türlü emekli olamayan vatandaşlar için yeni bir düzenleme getirildi. Kredi çekerek emekli olmak artık hayal değil.

KAMU BANKALARI EMEKLİ OLMAK İSTEYENLERE ÖZEL KREDİ VERİYOR

Emekli olmak isteyenlere özel kamu bankaları da harekete çekti. Prim borçlarını tek seferde ödemek isteyen ancak nakit sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank harekete geçti. Emekli kredisi verirken, emekli maaşını krediye bağlamayı amaçlıyor.  

Sigortalı olanlar bu süreçte yapılandırılmış olan sigorta prim borçlarını belirtilen son ödeme tarihine kadar ödemek istemeleri halinde belirtilen kamu bankalarının kapısını çalabilecekler. Bu noktada Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank sadece yüzde 1.55 faiz oranı ile 36 ay vadeli ödeme imkanları dahilinde kredi kullanabilecek.

KREDİLİ EMEKLİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL!

Emekli Olamayanlara Büyük Fırsat! Kredi Çekerek Emekli Olabilirsiniz2

Kredi desteğinden sorunsuz bir şekilde faydalanmak ve emekli olmak isteyenler için son tarih 30 Eylül olarak açıklandı. Yapılandırma isteklerini sosyal güvenlik il müdürlükleri üzerinden yapabilecekler ve böylece başvurularını tamamlamış olacaklar.

Verilecek emeklilik yazısında, emekli olmalarında herhangi bir engel olmadığı ifade ediliyor. Bu yazıyı güvence olarak alarak kamu bankalarına başvuru gerçekleştirilebilecek. Böylece kredi çekerek emekli olmak mümkün olacak.

KİMLER KREDİ ÇEKEREK EMEKLİ OLABİLECEK?

Emekli Olamayanlara Büyük Fırsat! Kredi Çekerek Emekli Olabilirsiniz3

Kredili emeklilik sisteminden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları tamamlamaları gerekiyor. Bunlar arasında birikmiş prim borcu olan Bağkurlular, yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar bulunuyor.

Bağkur prim borcu olup, 4A üzerinden yaşlılık aylığı bağlanacak sigortalılar da faydalanabilecekler. Hizmet borçlanması bulunup, borçlarını ödemeleri halinde yaşlılık aylığı alacaklar da süreçten sorunsuz bir şekilde faydalanabilecekler.

HABERİ PAYLAŞ: