Emekli Maaşının 20 Katına Kadar Kredi İmkanı Akbank’ta!

Bankaların sürekli güncellenen kredi kampanyalarına bi yenisi daha eklendi. En çok ihtiyaç kredisi kullanılan bankalardan Akbank duyurdu.

Kredi 16.10.2021 - 07:35 16.10.2021 - 07:35 Göksel Sarı


Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, döviz kurlarının son birkaç yılda artış seyrini devamlılık haline getirmesi, zamlar ve son bir buçuk yıldır üzerine eklenen Covid-19 salgını ile beraber vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanımları arttı. Bankalar bu ihtiyaca cevap olarak güncel kredi kampanyaları düzenlemekte. Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank’ta bu doğrultuda maaşının 20 katı kredi kampanyasını başlattı. Kimler bu krediyi kullanabilir? Şartları neler? Faiz oranı nedir? Kaç TL Kullanılabilir? İşte tüm bu soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olacak detaylar.

Emekliye Faiz 1,52

Emekli maaşı alanlar  ve hali hazırda çalışanlar için düzenlenen maaşın 20 katı kredi kampanyası borcu olan veya nakit açığı bulunanlar için umut oldu. Uygun faiz oranlarıyla tercih edilen bir banka olan Akbank, maaşın 20 katı kampanyası kapsamında kredi faizini yüzde 1,52 olarak belirledi. Başvuru ve kredi kullanım şartlarını karşılayan kişiler aynı gün kredi onayı alabilecekler.

Kredi Notuna Bakılacak

Akbank'ın düzenlediği maaşın 20 katı kredi kampanyasına katılmak isteyenlerin bazı şartları karşılaması gerekiyor. Çalışan kişilerin en az 3 aydır sigortasının yatıyor olması, eğer emekli iseniz ve kampanyaya başvurmak istiyorsanız emekli maaşınızı Akbank üzerinden almanız veya emekli maaşınızı Akbank'a taşımanız gerekiyor. Hemen her gün karşılaştığımız bu tür kampanyaların genel şartlarından birisi ise kredi notunun düşük olmaması ve bankalara olan borçlarından icralık duruma düşmemek.

Maaşın 20 Katına Kadar Kredi

Kampanyaya başvuru sürecinde istenecek belgeler arasında kimlik, gelir beyanı belgesi ve ikametgah belgesi bulunmaktadır. Her hangi bir Akbank şubesinine bu belgeler ile giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Değerlendirmeye alınan başvurunuz onaylandığı takdirde maaşınızın 20 katına kadar kredi sahibi olabilirsiniz. 3.000 TL maaş ile çalışan bir kişi bu kredi kampanyasında maaşının 20 katı olan 60.000 TL’ye kadar 1,52 faiz oranı ve 24 ay vade ile kredi kullanımı gerçekleştirebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@