Türkiye'de ekonomi dünyasının en başarılı isimleri arasında yer alan İslam Memiş'ten yeni bir uyarı daha geldi. Memiş tarafından yapılan açıklamalar, uyarılar ve tahminler vatandaşların dikkatini çekti.

Yapmış olduğu her açıklama ile dikkatleri üstüne çeken ve adından sıkça söz ettiren başarılı uzman İslam Memiş tarafından yapılan bu yeni açıklamalar da dikkat çekti.

Başarılı ve uzman ekonomist İslam Memiş yapmış olduğu bu uyarılar ile altın için öngördüğü rakamı da direkt olarak paylaştı. Peki; altın yıl sonunda kaç TL olacak, Euro, Dolar ve Sterlin ne kadar olacak? İslam Memiş'in bu sorulara ilişkin açıklamaları haberin devamında...

0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak! 0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak!

"Bu fiyatlardan gümüş, altın, Euro satmak isteyenler bence bir kez daha düşünmeli ve dikkat etmeli. Önemli olan yılın son çeyreğinde varlıklara sahip çıkmanın daha daha marifet olduğu dönem bizi bekliyor.

Elinde paran var. Ben bir şey satın almak istiyorum. Döviz satın alanlar var tamam dolara kıyasla Euro ve sterlin daha ucuz yatırım yapacaksanız Euro ve sterlin.. Elimde para var altın alacağım geçen hafta gram altın 1038 lira seviyesinde idi. Şuan ucuz olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Devir al sat devri değil. Varlıklarınıza sahip çıkın. Siz siz olun sakın satmayın. Değerli metaller tarafında öyle bir yükseliş yaşanacak ki üç aylık beş aylık yükselmedi diyenler bir günde neyin ne olduğunu görecekler.

Akıllı insanlar ne yapıyor miktarına odaklanıyor. Gayet rahat ve mutlu... Öyle bir süreçten geçiyoruz ki gelişmeler açıklamalar hayra alamet değil.

Eline TL geçmiş olan yatırımcılar buyurun altın, gümüş, euro dolar paritesi yerlerde...Daha çok düşecek diye beklersen daha çok beklersin. Ev almalı mıyım? Evet 1+1 daire alınmalı ve kiraya verilmeli. Kira gelirinde artış olacağını düşünüyorum."

Bu açıklamalarında sadece altın değil diğer alternatif döviz kurları ve konut fiyatlarına da değinen İslam Memiş'in yapmış olduğu bu açıklamalar dikkat çekti. Memiş tarafından yapılan açıklamalar kısa süre içerisinde sosyal medya platformlarında çokça konuşuldu.

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan bilgiler, oranlar ve tahminleri ilgili uzmanın görüşüne dayanmakta olup kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.