Karizmatik tasarımıyla yeni 2023 BMW M2 tanıtıldı! Görünümü ve gücü etkiledi Türkiye fiyatı merak konusu oldu Karizmatik tasarımıyla yeni 2023 BMW M2 tanıtıldı! Görünümü ve gücü etkiledi Türkiye fiyatı merak konusu oldu

İlk olarak iki yıl önce pandemi süreci henüz devam ederken Nissan tarafından tanıtılan elektrikli SUV modeli Nissan Ariya'nın üretim aşamasında yaşanan sorunlar, teknik aksaklıklar ve pandemiye bağlı olan etmenler nedeniyle otomobilin üretim süreci büyük ölçüde hız kaybetmişti. Otomotiv sektöründen bazı uzman isimler ise bu aracın üretiminin durdurulduğunu ve yollarda uzun bir süre daha görülemeyeceğini belirtmeleri dikkat çekmişti.

Otomobilin bekleyenleri artık umudunu kesmişken Japon otomotiv devi Nissan ani bir şekilde yeni Ariya'ya ilişkin açıklamalarda bulundu.

nissan-ariya4

Piyasaya çıkmayacağı öne sürülen otomobil modeli bir kez daha tanıtan Nissan markası ilk elektrikli SUV model otomobilini üretecek olması sebebiyle özellikleri yüksek fiyatları ise düşük seviyelerde tuttuğunu göstermiş oldu.

Çok sayıda kişi tarafından merakla beklenen elektrikli SUV modeline ilişkin yeni gelen bilgiler dikkat çekti. Pek çok kişi için merak konusu olan otomobilin fiyatı uygun olması ile dikkat çekerken çok sayıda kişi de bu aracın Türkiye pazarında ne zaman satışa sunulacağını ve fiyatının kaç TL olacağını merakla araştırmaya başladı.

nissan-ariya1

Bugün sabah saatlerinden itibaren gerek arama motorlarında gerekse sosyal medya platformlarında sıklıkla gündeme getirilen elektrikli SUV Nissan Ariya'ya ilişkin detaylı bilgiler haberin devamında, Haber Kredi adresinde...

NİSSAN ARİYA ÖZELLİKLERİ

Nissan tarafından 2020 yılında ilk kez duyurulan elektrikli SUV modeli Ariya geleceğe ışık tutan kasa yapısı, oval ancak bölgesel köşeli trimlere sahip yapısı, Tesla modellerinde görmeye alıştığımız jantlara benzer bir jant yapısı olması ile dikkat çekiyor.

Öte yandan 218 beygir gücüne sahip tek elektrik motoruna sahip olan SUV modelinin En üst paketinde ise 394 beygir gücüne erişebilen bir elektrik motoru yer alacak. Sıfırdan 100 kilometre hıza ulaşması 7.5 saniye süren bu modelin 2023 yılının ilk aylarında Asya, Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinin pazarında satışa çıkması beklenen otomobil modelinin Türkiye'de satışının 2023 yılının ikinci çeyreğinde başlaması bekleniyor.

nissan-ariya5

NİSSAN ARİYA FİYATI

Nissan tarafından üretime alınmış olan otomobilin ABD fiyatı ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. İlk olarak tanıtımında Nissan tarafından fiyatı bildirilen otomobilin 45 bin dolar bareminden satışa çıkacağı aktarılmıştı. Ancak yeni gelen bilgilere göre aracın Türkiye fiyatına ilişkin fikir sahibi olundu. Gelen bilgiler kapsamında bu aracın Türkiye fiyatının 1 milyon TL'den başlaması bekleniyor.